Leikkaukseen, mutta minne?

minde..

Aikaisemmin jo aiheesta vähän kirjoittelinkin. Nyt varmaan olisi lähitulevaisuudessa leikkaukset edessä ja haluaisin varmistaa että ne leikkaukset sitten tehtäisiin sellaisessa paikassa, missä on varmasti osaava lääkäri.

Jokos on asiassa edistytty, että nämä harvinaiset sairaudet hoidettaisiin yhdessä paikassa?
Orton vaikuttaa kyllä hyvältä paikalta, mutta kuinka sinne pääsee? Miten vakuuttaa lääkäri siitä että kannattaa laittaa lähete ja maksusitoumus sinne..?

Olisi vähän turvallisempi olo jos tosiaan pääsisi sellaisen lääkärin hoitoon, jolla sitä kokemusta näistä sairauksista ja niiden hoidosta löytysi.

1

986

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mulle on tehty n25-30 leikkausta. suurin osa on tehty oysissa. sielä on ainakin leikkaukset menny hyvin. muutama leikkaus oli harvinainen. sillon suomessa ei ollu tehty kun yksi leikkaus aikaisemmin.. ja sen jälkeen en ole tarvinnu kun yhden leikkauksen siihen kohtaan.. nyt mennyt leikkauksesta 12 vuotta. viime aikoina multa on leikattu lonkat orttonissa. terveyskeskuksen kautta menin eka oyssiin. sieltä sitten orttoniin. minulla ei ole ainakaan valittamista terveyskeskus lääkäreistä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      175
      4220
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      119
      3638
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      255
      3081
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      7
      1769
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      176
      1454
    6. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      76
      1305
    7. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      32
      1200
    8. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      67
      1045
    9. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      98
      1008
    10. Jos saisit yhden

      Asian muuttaa kaivatussasi
      Ikävä
      90
      883
    Aihe