paljonkos maksaa bussimatka kultahietikolta varnaan? entä taksi, hintahan kannattaa sopia ennen kun nousee taksiin, mutta mikä on se sopiva hinta?
taksi ja bussimatkojen hinnat?
3
1486
Vastaukset
- taisi olla
bussimatka 1,80 levaa.
Takseilla on noin kolminkertaiset hinnat lomakohteissa.
Esimerkkinä hyvin karkea arvio kuskista riippuen:
Kultahietikolta Varnaan voi maksaa 30 levaa,
mutta paikallistaksilla takaisin ihan sama matka 10 levaa. paikallisbussi ihan kokemukse takia kokeiltava.älä mene jos aurinko paistaa, varnassa tosi lämmin eikä käy edes tuuli.
- bussilla tullessa taksilla
Juu bussissa on ihan turvallista jos on tarkkana koko ajan. :) Halpa kyyti vaikkakin vähän tukala jos kuuma. Mut kivakatsella matkalla maisemia yms. Taxin saa just 12-30 levalla, on me ilmaiseksin päästy joskus ku olli tulos joka tapaukses kultahietikolle eikä saanu matkustajia. :) taxikuskit osaa neuvoa hyviä paikkoja, mutta ne kaahaa tysivauhtia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32115629Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16110772Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369121Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla828451Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2386808Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!306463