Onko siellä ketään

Kuin linnunpoikanen
kuoren sisällä

Hän -

Ajattelee -

Olisipa mukava
tavata joku

Istuu ja muuraa
seinämiä

Oma elämä täytyy
kuitenkin säilyttää

Se on selvä
3212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on todella nätti ja
pidin lukuhetkestä.Kiitos.

Äänestä
  • Aloittaja

    kiva saada palautetta
    tää on aika kuollut paikka muuten

    Äänestä

tästä pikkuruisesta runostasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bastet.cat kirjoitti:

Kuin linnunpoikanen
kuoren sisällä

Hän -

Ajattelee -

Olisipa mukava
tavata joku

Istuu ja muuraa
seinämiä

Oma elämä täytyy
kuitenkin säilyttää

Se on selvä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu