Itä Suomalaiset suvut Kerimäille
Itä Suomalaisten sukujen tapaaminen alkaa maailman suurimman puukirkon esittelyllä, kello 11.00 jonka toimittaa, Filosofia maisteri Matti Lähesmaa.
Sukukirjailija, rantaneuvos Eero Seppänen järjestää Itä Suomalaisille suvuille yhteistapaamisen lauantaina 14.06.2008 kello 12.00 osoitteessa Urheilukuja 2, Kerimäki.
Avaussanat lausuu allekirjoittanut "Rantaneuvos", sukukirjailija Eero Seppänen Suomussalmelta
- Kerimäen kunnan esittely, filosofian maisteri Matti Lähesmaa
- Professori Heikki Kirkisen jäädessä pois tilaisuudesta, Matti Lähesmaa tai rantaneuvos tulkitsee, pro,Heikki Kirkisen tekstiä, millainen on heimoidentiteetti tämän päivän lobaalissa yhteiskunnassamme.
- Itä Suomalaisten sukujen yhteisen tietopankin perustaminen, josta tulee informaatiota antamaan Tauno Komulainen Kuhmosta.
Sukututkija
- Tohtori Matti Seppänen, Oulu
- Sukukirjailija Eero Seppänen Suomussalmi
Ps. Pyydän kaikkia osallistujia, ottamaan omat sukuselvityksensä mukaan, myöhempää yhteistä käyttöä varten.
Järjestää:
Savo/Kainuun Seppästen sukuseura
Eero Seppänen
Kiannanniementie 128a, 89740 Kianta
e-mail [email protected]
Puhelin: 040-5944053
Ps, tilaisuus on kaikille itä suomalaisille suvuille, eikä yksinomaan Seppäsille kuin on jo väärin käsitettynä yleisesti ei yksi suku meistä sukua tee vaan me kaikki yhdessä olemme se suku "Tervetuloa"
Rantaneuvos järjestää
5
609
Vastaukset 5
- Nimetön
vielä hieman hiomista suomenkielen kirjoitustaidossa.
- apiskukko
Kirjailijanahan Neuvos esiintyy.
- Nimetönn
katsomassa sivujasi. Sinulla sitä pokkaa riittää. Tituleeraat itseäsi kirjailijaksi vaikka et näköjään pysty kirjoittamaan juuri yhtään lausetta ilman kirjoitusvirheitä. :)
- Taaplaa
Eipä tuo M.A Nummisenkaan lauluääni niin mahtava ole,mutta sillä on itsensä elättänyt....
Taaplaa kirjoitti:
Eipä tuo M.A Nummisenkaan lauluääni niin mahtava ole,mutta sillä on itsensä elättänyt....
OLIVAT KOOLLA KERIMÄELLÄ JA TIUKKAA TEKI ETTÄ EDES KAIKKI SOPIVAT ISTUMAAN,TERVEISIN TILAISUUDEEN JÄRJESTÄNYT "RANTANEUVOS" SUOMUSSALMELTA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va741980Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661229- 1411028
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu241023- 91719
- 45697
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa115692Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63652- 59645
- 59598
