Sukuseura Keränen Ry toimii

Hyvä Sukuseura Keränen ry:n jäsen   

Sukuseuran sukukokous pidetään Suomussalmen lukiolla 5.7.2008 alkaen klo 13:00. Kokouksen ohjelmassa on Suomussalmen kunnan tervehdys, musiikkia, Keräsen suvun historiaa, yms. Sukuseuran vuosikokous pidetään alkaen klo 15:30. Ruokailu järjestetään ennen kokousta Ravintola Kultaisessa Kukossa Suomussalmen keskustassa (Ämmänsaari) osoite Kauppakatu 4 - 6. Ruokailuun on varattu aika on 10.00 - 12.30 välisenä aikana. Aterian hinta on 8.40 euroa. Ruokailuun ilmoittautuminen 19.6. mennessä Ravintola Kultaiseen Kukkoon puh. no 08 636285.

Sukuseuran puheenjohtaja Eero Seppänen ja Seikku Romppanen ottavat vastaan sukuselvityksiä lukiolla klo 9.00 - 12.30. Samalla on mahdollisuus eri sukuhaarojen edustajien tavata toisiaan. Sukukokouksen ryhmäkuva otetaan ennen kokouksen alkua klo 12.40.

Ajo-ohjeet: Suomussalmen lukion osoite on Ruukinkatu 3. Kajaanista päin tultaessa 5. tien varrella TB-Huoltamo Turjanhovin kohdalta kääntyy tie vasemmalle. Sitten käännytään oikealle Ruukinkadulle.

Ilmoittautumiset kokoukseen vastaanottavat:
Esko Keränen puh. 040 504 5946, sähköp. esko.keranen (a) wippies.com
Marjatta Aittakumpu puh. 040 721 3640 sähköp. marjatta.aittakumpu (a) pp.inet.fi

Sukuseuran jäsenmaksu on 10 euroa/jäsen. Ainaisjäsenmaksu on 100 euroa. Muistattehan laittaa jäsenmaksun viitetietoihin jäsenmaksun maksajan nimen ja yhteystiedot. Toivomme sukututkimuksen osalta enemmän aktiivisuutta eri paikkakunnilla asuvilta suvun jäseniltä. Sukututkimus on pitkäjänteistä työtä. Suuria tuloksia ei saavuteta vuodessa eikä kahdessakaan. Lomake jäseneksi liittymistä varten löytyy näiltä internetsivulta.

5

1721

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ketään

      huuhaata taas

      • Katso kuinka Keräsen sukua on koolla, Rantaneuvoksen ollessa sukuseuran puheenjohtajana.


      • farth33

        yksi, se on järjestysmies.


      • horiseva
        farth33 kirjoitti:

        yksi, se on järjestysmies.

        Ei kun Rantaneuvos.


      • horiseva kirjoitti:

        Ei kun Rantaneuvos.

        nyt yksin olla 05.07.2008 sukujuhlassa, Helsingistä ovat kaukaisemmat vieraat jo ilmoittautuneet ja uusi puheenjohtajakin tulee Hyvinkäältä saakka, katso Keräsen kotisivut ja laske pääsetkö enempään kuin yhteen.
        Aikaisemmat sukutapaamiset ovat vetäneet tähän saakka 370 henkeä, katsomme yhdessä kuinka Suomussalmella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      207
      5150
    2. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      46
      4800
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      202
      2759
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      135
      2348
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      65
      1982
    6. Maailman laiskin eläin: persu

      Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s
      Maailman menoa
      112
      1861
    7. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      67
      1804
    8. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      208
      1684
    9. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      158
      1265
    10. Martina tienaa itse rahansa

      Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      252
      1006
    Aihe