neuvos aloitti kuntakierroksensa tänään Juntusrannasta, pitää ottaa vain selvää Suomussalmelaisten mielipiteistä, missä mennään armon vuonna 2008.
Juntusranta
9
928
Vastaukset
- 1940-luvulla syntynyt
Kannattaa kartoittaa kaikki kylät keinottelijoiden aikakautena, koska köyhyys ja kurjuus on lähellä ruuan ja energian voimakkaan kallistumisen vuoksi.
- Hepuli.
Mitä sinä niilläkin tiedoilla teet,mihinkään et pysty vaikuttamaan ja etkö ole kuullut että tieto lisää tuskaa.jos jotakin pystyt tekemään niin laskeppa bensan hintaa,siitähän moni asia alkoi kalliimmaksi mennä,tosin sähkö jo ennen sitä.jäänpä odottamaan että kurjuutta jotenkin kansalaisilta kevennät,pelkkä reikäleipä torilta jaettuna ei siihen riitä.Olisi suurien puheiden sijasta mukava nähdä että olisit oikeasti jotakin asioiden eteen tehnyt.
Hepuli. kirjoitti:
Mitä sinä niilläkin tiedoilla teet,mihinkään et pysty vaikuttamaan ja etkö ole kuullut että tieto lisää tuskaa.jos jotakin pystyt tekemään niin laskeppa bensan hintaa,siitähän moni asia alkoi kalliimmaksi mennä,tosin sähkö jo ennen sitä.jäänpä odottamaan että kurjuutta jotenkin kansalaisilta kevennät,pelkkä reikäleipä torilta jaettuna ei siihen riitä.Olisi suurien puheiden sijasta mukava nähdä että olisit oikeasti jotakin asioiden eteen tehnyt.
vielä valinnut minua vaikuttamaan se on vain siitä enää ollut kiinni,terveisin neuvos.
- SIITÄ SE
hätä häviää kun rantaneuvos kiertää,
puutabheinää koko juttu, mutta niin se aina ollut,
oma maailma, antaapa olla, ei sillä oo merkitystä, PISTE- raokan
kiertää. Soapihan tavata kaltaesijaan viimestään Vuokissa.
Voe hyvänen sentään, rantis kiertää ja kerjää
- väärää politiikkaa
Kunnallisvaaleissa tarvitaan Neuvoksen kaltaisia aktiivisia ehdokkaita.
- Van en tiijä
..mäne sanomaan niille juntusrantalaiselle,
että möisivät rantatonttinsa silmäätekeville.
Siellä on aktiivista väkeä onhan juntuslaisilla
kokemusta kolhoosielämästäkin. kunnallisvaaliedokkaaksi Suomussalmella nyt kunnassamme olisi jaettavaa vain jakajat eivät osaa suorittaa jakoa oikein.
Suomussalmi puolue pystyyn vain ja ehdokkaat sisään kirjautumaan muuten ei tule enää lasta eikä muutakaan, politiikkan terveisin "Rantaneuvos"- menoville
rantaneuvos1 kirjoitti:
kunnallisvaaliedokkaaksi Suomussalmella nyt kunnassamme olisi jaettavaa vain jakajat eivät osaa suorittaa jakoa oikein.
Suomussalmi puolue pystyyn vain ja ehdokkaat sisään kirjautumaan muuten ei tule enää lasta eikä muutakaan, politiikkan terveisin "Rantaneuvos"Oikeaa asiaa. Niin sitä pitää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172414Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162071822Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021471Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491396Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571367Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1861216- 941140
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511025Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks14951Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako134830