Honda Transalp - Uusi vs Vanha

mic65

Transalpista tuli tänä vuonna markkinoille uusi malli. Kaipaisin mielipiteitä ajokokemuksista vanhan ja uuden mallin välillä.

3

1108

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Enska-setä

      Aika erilainen pyörä tuntumaltaan. Helppo, ketterä ja kevyt ajaa kuten vanhakin, mutta erilainen...vaikea eritellä.
      Moottorissa on mukavasti lisää tehoa, mutta vanhassakin on tarpeeksi tarkoitukseen. 700 on hieman korkeampi. Satulassa on pidempi tasainen osa kuskille eli matkalla saa etunojan asennon mukavasti. Pikku pleksi toimi ainakin itsellä hyvin eli kypärämelu oli aika alhainen. Mutta kovasta jousituksesta en pitänyt. Esim. hidastetöyssyissä erujousitus melkein lyö käsille, kun oma -03 malli nielee ne huomaamatta. Muutenhan tuo oli mukava mutkaisella asfaltilla. Hiekalla muistutti mielestäni omaa vanhaa. Tykkäsin, mutta lyhyen tutustumisen perusteella ei mitään ostopakkoa syntynyt. Käy kokeilemassa itse ja kerro fiilikset!

    • jay

      isoompaan ja osta minulta pois iso Varadero.
      Niin ja anteeksi jos änkesin väliin keskusteluun mutta tiedän että moni transun omistaja on siirtynyt varreen korvaavaa hakiessa. Hieno pelihän se uusikin on ja monien testien kehuttu pyörä.

    • japsi--.,.-

      Tuli melki" puskista tieto ett uudemmat ois italialaisii..ja laatu sen mukainen...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      129
      1364
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      460
      1084
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      161
      665
    4. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      47
      585
    5. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      188
      576
    6. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      565
    7. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      42
      555
    8. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      71
      533
    9. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      527
    10. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      20
      526
    Aihe