Kiva-nainen

varakastelija

Olin 50 sätissä tänään klo 01.00 aikaan ja juttelin siellä ylellä muiden kanssa. Sefu nimeltä Kiva-Nainen rupesi utelemaan minulta
niitä näitä ja vastasin etten ole kiinnostunut hänen mielipiteistään enkä muidenkaan jotka tekevät jumlalasta julkista pilkkaa. Pyysin että hän lopettaa, mutta sitä hän ei tehnyt. Eli hän ärsytti minua ja kun en itse ärsyyntynyt niin poltti pinnansa bannamalla minut. Hän ei ole lainkaan sopiva sefu ja erinomaisen huono esimerkki muille palstalla vierailijoille. Minua kohdeltiin väärin ja haluan että oikeuteni osallistua chat-keskeusteluihin palautetaan välittömästi. Keskustelu käytiin vain vihreellä ja se on ylläpidon tallennuksesta luettavissa.

8

338

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nakeväminäkin

      NÄIN OMIN SILMIN KUN HAUKUIT KIVA-NAISTA LEHMÄKSI JA TYHMÄKSI.

    • Itse mokasit

      Sanoisin, että sinulle aivan oikein.Ensin mollasit yleisesti naisia tyhmäksi ja kun seriffi kysyi sulta miksi? Aloit häntä tyhmitteleen ja oikein isoilla kirjaimilla lehmäksi nimittelit.
      Mieti ensi kerralla mitä suustasi lauot.
      Jos olisin ollut kyseinen seriffi olisin antanut sulle loppuiäksesi bannin.Häpeä!

    • On aivan turhaa mustamaalata yhtään ketään vailla pätevää todistusaineistoa. Me kaikki tiedämme, että Kivanainen sefu on asiallinen, huumorintajuinen ja pitkämielinen ihminen.

      Yksittäisen henkilön avautuminen tällä ylläpidon valvomalla palstalla ilman todistusaineistoa on siinä mielessä täysin turhaa.

      Lukase joutessasi netiketti, siellä se kaikki tärkeä on kerrottu..helposti luettavassa muodossa jopa..laitoin oheen säännön, jota sinä olet rikkonut..ja siksi joutunut sefun toimenpiteen kohteeksi.

      http://chat.suomi24.fi/ohje/#netiketti

      Netiketti

      Chattiin pätee joukko kirjoittamattomia käytössääntöjä. Jotta jutustelu muiden kanssa sujuisi leppoisasti ja hyvässä hengessä, ovat säännöt tärkeitä.

      Älä käytä asiatonta kieltä. Älä, kiroile, solvaa tai herjaa muita nimimerkkejä tai sheriffiä. Kannattaa pitää mielessä, että kunnianloukkaus on rikos, joka voi johtaa poliisitutkintaan. Suomi24 tallentaa käydyt keskustelut ja voi käyttää niitä todistusaineistona.

      Jos tästä huolimatta koet tulleesi huonosti kohdelluksi, laita ylläpidolle palaute seriffistä huoneineen ja kellonaikoineen oheista linkkiä käyttäen. Ylläpito kyllä tutkii jokaisen palautteen ja toimii sekä huomauttaa sefua jos on aihetta.

      http://www.suomi24.fi/palaute/lomake/

      • ällistynyt

        Minkä takia nikkiä "rytkä" ei bannata, hän kun saapuu huoneeseen alkaa kiroaminen, lehmittely, kantturoittaminen,, kaikkea muuta mahdollista, kukaan muu ei saa käyttäytyä noin törkeästi kuin edellä mainittu nikki käyttäytyy.


      • ällistynyt kirjoitti:

        Minkä takia nikkiä "rytkä" ei bannata, hän kun saapuu huoneeseen alkaa kiroaminen, lehmittely, kantturoittaminen,, kaikkea muuta mahdollista, kukaan muu ei saa käyttäytyä noin törkeästi kuin edellä mainittu nikki käyttäytyy.

        Kyllä häntä huomautetaan myös joka kerta huonosta käytöksestä jos sellaista havaitaan..ainakin itse huomautan, muiden puolesta en voi puhua.

        Käytä ruksausmahdollisuuttasi niin tuollaisetkaan puheet eivät häiritse ollenkaan.


      • *ymmällään*
        Zamio kirjoitti:

        Kyllä häntä huomautetaan myös joka kerta huonosta käytöksestä jos sellaista havaitaan..ainakin itse huomautan, muiden puolesta en voi puhua.

        Käytä ruksausmahdollisuuttasi niin tuollaisetkaan puheet eivät häiritse ollenkaan.

        sinä tarkoitat, että usein huoneessa kävijä, ns.tuttu, saa siellä kirota ja melskata mielinmäärin, mutta vierailijan kirotessa, hänet bannataan ?
        Vaikka, johan tuo on tiedetty, eli ei tarvitse vaivautua selittämään ja vastaamaan tähän.


      • hohhhhhh
        *ymmällään* kirjoitti:

        sinä tarkoitat, että usein huoneessa kävijä, ns.tuttu, saa siellä kirota ja melskata mielinmäärin, mutta vierailijan kirotessa, hänet bannataan ?
        Vaikka, johan tuo on tiedetty, eli ei tarvitse vaivautua selittämään ja vastaamaan tähän.

        Kyllä juuri rytkä saa käyttäytyä mellastaa miten haluaa, muita rangaistaan välittömästi.....Rytkähän on sefujen lellikki, jos sivullinen valittaa sanotaan vain ruksaa, toinen on nämä pervot jotka käy,, heitä ei rangaista mutta jos erehdyt itse niitä arvostelemaan oletkin häirikkö, et silleen.
        Sanoisinkin että Kiva-Nainen on ainoa asiallinen ja puolueeton sefu, sietäs muidenkin ottaa mallia ei tyhjästä nipottaen vaan asialinjalla.


      • heti kimppuun
        ällistynyt kirjoitti:

        Minkä takia nikkiä "rytkä" ei bannata, hän kun saapuu huoneeseen alkaa kiroaminen, lehmittely, kantturoittaminen,, kaikkea muuta mahdollista, kukaan muu ei saa käyttäytyä noin törkeästi kuin edellä mainittu nikki käyttäytyy.

        kyllä siellä naaraskin haukkuu toisia
        sekaantuu juttuihin,rytkä haastaa asiita,
        kun sefu pois sillo kimppuun käynti naaraalla alkaa mut eihän sefut sinne asumaan oo lupautunnu.naaras vaan vaihtaa nikit ettei sitä
        tunnettas,naaraalle ja loma elukat pois sätista
        hahahaahaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      19
      2261
    2. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      56
      1864
    3. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      178
      1513
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1493
    5. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      21
      1479
    6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      310
      1431
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1061
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      63
      1027
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      34
      1005
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      349
      894
    Aihe