aavekylä en tavanut ristinsieluakaan vain yksi Lada seisoi pihassa niin hyljättynä,josta tietekin otin kuva omiin kokoelmiini.
Mitä tänän KESKIVIIKKONA päivänä olen nimittäen tänäänkin kameran kanssa kuvaamassa laajaa Pesiönkylää.
Valokuvaamis terveisin itse "Rantaneuvos"
Laaja oli toissa päivänä
5
732
Vastaukset
- en kyllä hämmästynyt
Miten ihmeessä tuollainen ihminen voi kutsua
itseään kirjailijaksi, jos ei aloituksen
pituistakaan tekstiä osaa oikein kirjoittaa.
Käsittämätön määrä kirjoitusvirheitä. - Rantsukka
soapi mahtumaan nuin lyhveen sepustukseen nuinnii paljo kirotusvireitä;)?
- Rankaneuvos1
Rantaneuvos ei ole kirjailija tai 'kirjailia' niinkuin hän isse sanoo. Vain Suomen kirjailijaliiton jäsen on kirjailija.
Neuvos on yksinkertaisesti oma persoonansa, henkilö joita jokaisessa kylässä on ainakin yksi.
Mutta mitäpä tekee neuvos nyt kun Kajjaanin paperitehdas loppuu? Eikö olisi aika pakata Pontiacin peräkontti leipää täyteen ja matkustaa kajaaniyhtiön tehtaan portille jakamaan leipää? - voi jeesus
Rankaneuvos1 kirjoitti:
Rantaneuvos ei ole kirjailija tai 'kirjailia' niinkuin hän isse sanoo. Vain Suomen kirjailijaliiton jäsen on kirjailija.
Neuvos on yksinkertaisesti oma persoonansa, henkilö joita jokaisessa kylässä on ainakin yksi.
Mutta mitäpä tekee neuvos nyt kun Kajjaanin paperitehdas loppuu? Eikö olisi aika pakata Pontiacin peräkontti leipää täyteen ja matkustaa kajaaniyhtiön tehtaan portille jakamaan leipää?Nehän ei saakkaan liitosta kuin pari kolme tonnia päivärahaa joten leipää tarttee hyvinki.. Ahneella on se kuuluisa loppu.
Rankaneuvos1 kirjoitti:
Rantaneuvos ei ole kirjailija tai 'kirjailia' niinkuin hän isse sanoo. Vain Suomen kirjailijaliiton jäsen on kirjailija.
Neuvos on yksinkertaisesti oma persoonansa, henkilö joita jokaisessa kylässä on ainakin yksi.
Mutta mitäpä tekee neuvos nyt kun Kajjaanin paperitehdas loppuu? Eikö olisi aika pakata Pontiacin peräkontti leipää täyteen ja matkustaa kajaaniyhtiön tehtaan portille jakamaan leipää?rupesi ehdokkaaksi vaaleissa ja katsoo samalla onko meillä köyhiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä792342Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1401507- 1331462
- 1551214
- 1081013
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten373937Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82774Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55724Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50683
