30.10.08 agadiriin lähtiöitä?

me vaan

onko kyseisenä ajankohtana lähdössä muita?millaiset ilmat mahtaa olla loka-marraskuun vaihteessa?

5

862

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sää on ihan hyvä. Aurinkoa ja lämmintä. Myöskin illat ovat pehmeän lämpöisiä. Hyvää matkaa. kalevi

      • Piipar

        Myös me kolmeksi viikoksi kesää viettämään Agadiriin. Ekaa kertaa ollaan menossa. Minkähän hintaista on ravintoloissa syöminen ? Onkohan marraskuussa vielä uintikelit ?


      • vuonna
        Piipar kirjoitti:

        Myös me kolmeksi viikoksi kesää viettämään Agadiriin. Ekaa kertaa ollaan menossa. Minkähän hintaista on ravintoloissa syöminen ? Onkohan marraskuussa vielä uintikelit ?

        agadirissa samoihin aikoihin, ja valitettavasti on todettava että silloin ainkin oli jo vedet viilenneet niin ettei tehnyt mieli mennä uimaan. Samoin päivälämpötila oli jo aika matala,hyvällä tuurilla reilu 20astetta...!
        Tuulista oli, ja yöt tosi kylmiä.

        Toivottavasti siellä on tilanne nyt parempi kuin vuosi sitten,silloin oli koko pieni kaupunki remontissa. Joka puolella rakennustyömaita ja varsinikin rannan seutu oli todella epämukava.
        Mutta toivotan teille kuitenkin oikein hyvää lomaa,toivottavasti saatte rahoillenne vastinetta. Me emme saaneet.


    • ensivuoden puolella

      EN varma kumpana viikonloppuna,tulevana 01.11 vai menneenä 25.10 oletettavasti suuri konsertti("pour la Tolerance")Kahtena aikaisempana vuonna-06-07 sattumoisin olin siellä ja olin jostain lukevani tästä tulevan säännöllisen tapahtuman.Oppaanne varmaankin informoi jos ajankohtainen.Rannassa eka vuonna jopa 120 000 ja toisena puhuivat jopa 200 000 :sta ihmisestä.

      • MMM

        Lähtö 30.10-08.Ei tuttu paikka entuudestaan.Menemme hotelliin Riu Tikida Dunas.Onko jollain kokemuksia kyseisestä hotellista?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      186
      3407
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      104
      2605
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      8
      2499
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      57
      2442
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      94
      2361
    6. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      8
      2074
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      0
      1800
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1770
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      33
      1648
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      84
      1398
    Aihe