avataan takinnapit ja vedetään keuhkot täyteen syysilmaa. Se on hyvä suunnitelma.
Potkaisee saappaankärkeä toisella ja sanoo niille että viekää mihin lystäätte.
Hakekaa vaikka toinen saapaspari.
Kahvia, pari voileipää, hyvä mieli.
Siinä sitä eväitä on.
Potkikoon siinä, eväitä syödessä, neljä saapasta toisiaan.
Jos metsässä raikuu iloinen nauru, jättää Kettu Jänösen rauhaan, nostaa Kontio korvaansa, laskee päänsä, ja hellästi murahtaen nukahtaa.
Kolon reunalle Rusakko nostaa korvat? Vielä metsässä helähtää? Oottaa Korppi ja hiljainen Koppelo.
Jossain jokunen kihertää.
Viikon päästä mä tulla voin uudestaan, ties jos ostaisin kameran, luulen et jotakin tulla vois,
Kun on saapaatkin kaverit keskenään.
Olit mahtava herrasmies, kuitenkin, vähän muuta ma toivoin, voi...
Voisiko unelma olla tällaista
17
980
Vastaukset
- henrii
keleistä, ja eväistä, niitä saisi olla ehkä hiukan enämpi.
Ja jos aamuviideltä, niin eihän sielä näy kuin kiiltomatoja. - HTZA
Sun on lutussa viimeiset mansikat, niitä liikaa on pussissa tuossa.
Mulla hillona on jo marjat nuo, sitä lettujen päällä nautin.
Käy mun kanssani, keitän ne kasaan, ja, kuivaan sienesi kaikki kauniit.
Kerman keralla sienesi laitan ja myös, keitän Puikulaperunat sulle.
Kun on viimeinen repale letusta syöty,
Näytät kuvasi, kauniit, mulle. - Yx+Yx=Kax
Minulle tuo on totista totta.
Olen siis unelman saavuttanut.
Sanoisin vaan, että hunajalta se maistuu :) - unelmoivauneksija
Hatsuli, näin unta, sinä siinä ja jos nyt ei potkittu kenkiemme kärkiä, niin muuten kyllä unelmaa oli...ihan tässä punastuu...
- tankavaara
mustarastas voi
aloittaa kevätuhrin
ennen aikojaan
kumisaappaat tanssia
voivat aivan itsestään - Heikunkeikku
..hyvinkin olla tuollainen.
Unelmia täytyy olla. Ilman niitä ihminen ikäänkuin häviää olemattomuuteen.
Kuinka suuria voikaan olla pienet unelmat.
Tai...oikeastaan pienistä osasistahan ne kaikki asiat rakentuu :) - Meriläinen
sehän on enemmän kun tuhat jänistä...
Mä vaan odottelen närhiparvia tänne ja päivällä seurasin hiiren kiireitä.
Elämä voi olla just niin upeeta kun siitä itse tekee - papusoppa
neljästä saappaastakin
suon tuoksua sumua
tulta
kurjen huutoa
hiljaisuutta
pitkospuilla saappaiden kärjet
peräkkäin
kuva susta
ei naamaasta
sinusta. Unelmana uusi kamera. Harvoin onnistuu
kuvaamaan onnen hatket sellaisina, että
ne voi tuntea valokuvastakin. Joskus näkee
sellaisiakin kuvia. Yleensä ne on otettu
ihan sattumalta ja "salaa" just oikealla
hetkellä- naisellinen nainen
...tosi "törppö" toi muka herrasmies, ku sut jätti. Letutki olisit sille paistanu. ja sienisoosit laitanu. Kato älä sure, toi ollu sun arvoinen jäbä.
Huomenta vaa, ja hyvää sellaista;
t.friidu- HTZA
olen itsekin huomannut että silloin kun pyrkii kirjoittamaan höpöjä, niistä tulee joskus liian "hintahtavia".
Kyllä minä ihan Heteromies olen, usko pois. - naisellinen nainen
HTZA kirjoitti:
olen itsekin huomannut että silloin kun pyrkii kirjoittamaan höpöjä, niistä tulee joskus liian "hintahtavia".
Kyllä minä ihan Heteromies olen, usko pois....et sä olet MIES, mutku toi teksti "vois" kyllä olla jonku Rakkauteen pettyneen miehenki. Miksei vois olla?
Ajatukset nyt tuolla Kauhajoella...
Rauhallista Iltaa vaa sulle;
t.friidu
- akka
Ja mieko olin niin rakastunnu sinnuun ja sittekkö sie ookkii täti?Suru tuli , ko hukkaan meni nekkiin tunteet?!
- kawe
tekstejä teiltä..........
Tuo unelmien *toteuttamisen kyky kehittyy ja vaatii vähemmän kun ikää kertyy.
Aloituksessa on *nuorukaisen mieli........... - HTZA
minä vastasin jo tuohon toisaalla, mutta kirjoitus oli tehty naisen näkökulmasta.
Edelleen olen iso, komea miehenköriläs, ihan hassu Hetero.
JOtkut 58v. MIEHET, tuntevat jo naiset, tarpeeksi hyvin, jopa toisinaan ymmärtäen sitä Tippaleipää. - kawe
HTZA kirjoitti:
minä vastasin jo tuohon toisaalla, mutta kirjoitus oli tehty naisen näkökulmasta.
Edelleen olen iso, komea miehenköriläs, ihan hassu Hetero.
JOtkut 58v. MIEHET, tuntevat jo naiset, tarpeeksi hyvin, jopa toisinaan ymmärtäen sitä Tippaleipää.lisätä.
Joillakin ihmisillä on kyky säilyttää koko elämänsä sellainen freesi ote, ideologia joka sinällään kantaa pahojenkin kohtien yli.
Unelmat ovat yksi tie..
- tiedetään ne unelmat
harkintaa tuo on. Vonkaamisen alalajia.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain41112832Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2745613Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2434177Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö3203439Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov262166Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi201950Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1121831En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis851386Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1771081Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273995