Ostin tallentava boxin kaapeliverkkoon merkiltään vision vdc 4700pvr. Johdot on varmasti kytketty oikein ja pohjassa ja verkko on oikea mutta laite ei löydä yhtään kanavaa automaattivirityksellä.
Onko kellään mitään ideaa mikä voisi olla vialla.
Mikä vikana?
3
654
Vastaukset
- kyllä piisaa
ekaks tulee mieleen se asentaja ja toiseks vähän näin näkemättä paha sanoa mikä mättää
"vision"
Kaksi olen palauttanut kauppaan.- kannattaa...
Kaapeliverkossa ei usein automaattihaku löydä mitään. Silloin pitää hakea manuaalisesti kaapeliyhtiön sivuilta löytyvillä parametreilla. Eli taajuuden, symbolinopeuden ja modulaation käsin syöttämällä pitäisi kanavia alkaa löytymään. Vaikka automaattihaku jotain löytäisikin, niin ei sitä kannata käyttää koska se kestää n. 20x kauemmin kuin manuaalihaku, koska automaattihaku kokeilee sellaisiakin parametrejä, esim. täysin vääriä symbolinopeuksia joilla ko. yhtiö ei lähetä yhtään mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2002891
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss632730Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa232082- 691695
- 1431483
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1811430Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1111401Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1391355- 901314
Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2291181