Muistutukseksi

Keskusteluissa on kaksi runopalstaa, jonne voi runoilla ihan vapaasti; mieluusti kuitenkin niin että rakkausrunoille on oma palstansa, jonne ei pitäisi muunlaisia runoja lähettää.
Siirrän tai poistan runot tältä palstalta sinne.

KorvenKukka
171571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ja kunnioittaisin enemmän, kun kertoisit mikä on runo?
Vastaus ei voi olla määrämittainen, johonkin kuvioon määritelty.
Minun on vaikea uskoa että:

"Tykkäättekö.." "Tuntuuko teistä..", "Minusta.."

Olisi erilainen kuin:
Taivaan kuista on yksi, kun minulle soi
Toi sieluuni, typyn tai naisen, vantaalta, oi...

Minä hyväksyn kyllä, että avaukseen liittymättömät runot siirretään.
Runot jotka eivät liity avaukseen, vaan ovat siitä irrallaan.
H.

Äänestä
  • olisi kohtuullista että saisi sinne tekstin väliin laittaa pienet riimit silloin täällä syntyis monesti tiimit :)

    Äänestä

et siirtänyt mun yöllistä neljän siiderin runoa rakkausruno palstalle :=))

Meinas kyllä vähän naurattaa, kun siinä runopalstan alussa lukee: Oletko uusi Tabermann :=))

Äänestä

saisi kirjoittaa tänne kun sormet niin syyhyää?

Äänestä
  • Emme me tarvitse pentujen linkkejä.
    Kerro mitä haluat sanoa.

    Äänestä

  • hetulaaz kirjoitti:

    Emme me tarvitse pentujen linkkejä.
    Kerro mitä haluat sanoa.

    en "aikuistu" kuin sinä.

    PS. Lähetin tuon viestin muistutuksesksi palstan
    seriffille omista sanoistaan. En murrosikäisille
    palstalaisille.

    Äänestä

  • tankavaara kirjoitti:

    en "aikuistu" kuin sinä.

    PS. Lähetin tuon viestin muistutuksesksi palstan
    seriffille omista sanoistaan. En murrosikäisille
    palstalaisille.

    Pentujen linkin?

    Äänestä

  • hetulaaz kirjoitti:

    Pentujen linkin?

    pentuna niin ihan ok minun puolestani.

    Äänestä

Jahaa! Täällähän tämä elämän apukoululuokka jankkaa taas samaa vanhaa asiaa. Olette te saatanan kovapäistä porukkaa. Hävetkää!

Äänestä

Jos teen aloituksen: Elämän Suola, niin minne
siirrät seuraavan kirjoituksen:

Ei se suola ole vaarallinen aine vaan siinä
oleva mineraalien epätasapaino tai paremminkin
niiden puute. Mitä mieltä olette ?

- Tiede - huuhaa
- terveys - vai joku muu
- sairaus
- ruuanlaitto

Äänestä
  • valitettavasti

    Äänestä

Älä laita niitä runoja pois täältä. Runot ovat vallan ihania ja tänne kirjoitettuina ne on tarkoitettu juuri meille 50 ihmisille, jotka myös ymmärrämme antaa niille ansaitsemansa arvon.

Jos siirrät, niin kertoisitko miksi niin haluat tehdä.

Äänestä
  • ei ihan kaikki voi täällä yhdellä palstalla olla?
    Aikanaan täällä oli eräs runojen riimittäjä josta oltiin toisten taholta hyvinkin ärtyisiä että painu sinne runopuolelle ei ne tänne kuulu nuo runosi, entä nyt ....

    Äänestä

sillä hyviä 50 elämään liittyviä runoja jää lukematta, jos ole tottunut runosivuilla käymään.

Joka aukeamalla olisi oma runoaloituksensa. Vakiona, joku aina spontaanisti sen aloittaisi kun alalaita uhkaa.
Runon vihaajat voisivat kevyesti hypähtää ohi.

Äänestä

Huomaathan sen! Liekö se juuri tarkoitus? Ennen 50 oli 10 kertaisesti luettu 60 verraten! Nyt vaivaiset 2 kertaiset lukijat!!! Ei runoja--- Ei lukijoita!

Äänestä
  • Tämä palsta näkyy muutenkin olevan yhden kanalauman päiväorsi.

    Maanantai voisi myöskin siirtyä niccinsä mukaiseen osoitteeseen saastuttamasta palstaa yhtään enempää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


KorvenKukka kirjoitti:

Keskusteluissa on kaksi runopalstaa, jonne voi runoilla ihan vapaasti; mieluusti kuitenkin niin että rakkausrunoille on oma palstansa, jonne ei pitäisi muunlaisia runoja lähettää.
Siirrän tai poistan runot tältä palstalta sinne.

KorvenKukka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu