Tehorajoitus naisille

kun heillä tuo max nopeus näyttää olevan moottoripyörällä ajaessa 60km/h niin 2,5kw riittää mainiosti ja omakultamieshän vahtii perässä ajaen ettei tuota kattonopeutta ylitetä missään vaiheessa.
111004
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Vaimo istuu nykyään taas takanani,. Oli todella rasittavaa ajella kun kummallakin oli oma pyörä.

Nyt voi ajaa omaan tahtiinsa,eikä hermoilla vaimon ajamisesta ja muustakin huolehtimisesta.
Ainoa huonopuoli on saada kahden ihmisen retkivehkeet mahtumaan yhteen pyörään. Ajo on tavaroiden keskellä olemista,on tuoleja ym. yksi teltta sentään vain on.

Äänestä

Olen pannut merkille, että yleensä heillä on toimiva tehonkäyttörajoitin sisäänrakennettuna korvien välissä jo vakiona. Meiltä kakslahkeisilta lajitovereilta se monilta puuttuu kokonaan tai on ollut muutenvaan saatavissa ainoastaan lisävarusteena kalliimpiin malleihin.

Äänestä
  • samaan empiiriseen kokemustietoon olen minäkin päätynyt omassa jengissäni . Mies ajaa herkemmin räväkästi ja useimmat tuntemani naiset, nopeusrajoitusten puitteissa . Sitten on naisia, jotka ovat niin pieniä ja siroja, että koneen ergonomiset ulottuvuudet rajoittavat laitteen optimaalista haltuunottoa.

    Äänestä

  • Näinhän se on, että naiset ajaa yleensä nopeusrajoitusten mukaan ja ehkä ollaan sen verran arempia tai sitten fiksumia, että kahva pohjassa ei tarvii karnautella.

    Meillä ajetaan samalla pyörällä isännän kanssa ja siksi on valittu pyörä, jolla molempien on kiva ajaa ja että sillä voi ajaa kahdestaan myös kamat päällä eli aloittaja voi repiä siitä herneen nenäänsä.

    Äänestä

Gyllä duo guudengymbin huibbunobeus mulle biisaa hywin;) Gado mä en haluu gorosdaa olewani modorisdi ollengaan, sidde ei gugaan bidä mua bellenä gun luulee eddä ajan wiridedyllä mobolla:)

Äänestä
  • Sulle se voi piisata,mut mullle ei:)
    Etkä kiusaa enää..höh

    Äänestä

Kuule, ei työnantaja ole tyytyväinen noin pieneen tehoon?
Jos saat neuvoteltua tuon, niin sopii sitten minullekin...mä pärjään vähemmilläkin töillä?

Äänestä
  • Ennenvanhaan oli vessoissa valurautaiset TEHO-merkkiset klosetit. Ainakin miesten vesoissa..eikä niissä kai ollut mitään rajoitusta?

    Äänestä

Pitää tässä pitää vähän naisten puoliakin.
Muutama vuosi sitten olin vetämässä päivän lenkkiä yli 10 eukon kanssa. Ajettiin niin mutkaa, kun muutakin. Tarkoitus ei ollutkaan ajaa kilpaa, mutta reipasta etenemisvauhtia. Minusta oli erittäin miellyttävää vetää porukkaa. Muijat kun olivat erittäin kurinalaisia. Mitä puhuttiin ja mitä sovittiin, niin se oli siinä. Mutkapätkillä oli pakko pikkuisen härnätä ja kokeilla, että missä mennään. Näppärästi muijien kustomit kääntyivät aina oikeaan suuntaan. Nopeus ei kylläkään ollut alle 60km/h, pikemminkin yli 80km/h.

Äänestä
  • buppeli kun olet

    Äänestä

ei ole ohjenopeuksia käytössä liikenteessä.
net on tyttäret paljo viisaampia ku miespuoliset tuolla liikenteessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


luontoa säästyy. kirjoitti:

kun heillä tuo max nopeus näyttää olevan moottoripyörällä ajaessa 60km/h niin 2,5kw riittää mainiosti ja omakultamieshän vahtii perässä ajaen ettei tuota kattonopeutta ylitetä missään vaiheessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu