Kertakaikkisen kamalaa sosiaalipornoa tänään iltapäivällä. Ohjelmassa oli nuori nainen, joka tapasi isänsä ensimmäisen kerran sen jälkeen, kun isä oli murhannut hänen äitinsä lasten ollessa pieniä. Tunteet olivat pinnalla ja Dr. Phil pääsi leikkimään isä jumalaa. Hän oli ilmeisesti luvannut antaa nuorelle naiselle armollisesti apuaan trauman käsittelemisessä ja halusi itse käyttää molempia ihmisiä hyväkseen. Hän joutui vetelemään naruista tiukasti ja yrittämään pitempään, ennen kuin sai isän ilmeisen tunnekuohun vallassa poistumaan näyttämöltä kesken keskustelun. Tytär jäi istumaan ja pyyhkimään silmiään kädet vapisten. Käsien vapinaa oli zoomattu moneen kertaan ohjelman aikana samoin kuin naisen itkusta vääristyneitä kasvoja ja isän ilmeitä. Show loppui siihen, että "tämä isä jumala" käveli "jumalattarensa" kanssa näyttämöltä ja totesi omahyväisesti hyväillen tv-yleisölle: "Älkää menettäkö näyttämön takana tapahtuvaa ilotulitusta!" Se esitetään ilmeisesti seuraavassa ohjelmassa. Dr. Phil saa taas hyvän shown ja tilaisuuden jatkaa rikastumista toisia ihmisiä hyväksi käyttämällä. Kun hädässä oleva ihminen paljastaa itsensä julkisesti, tämä "isä jumala" ystävällisesti suostuu tarjoamaan hänelle apuaan ILMAISEKSI.
Mitä mieltä sinä olet tällaisesta reality-lajista?
Katsoitteko Dr. Philin
12
515
Vastaukset
- HTZA
kaikki kannattaa kun joku katsoo.
Osasi sinäkin maksoit, ja voit nyt kertoa mielipiteesi täällä.
Me emme katso moista pashaa, kysy nuoremmilta.
Tämä on fiksujen palsta. - suomisissi
eihän Philiherra ole edes suomalainen, turhaan sille kateesta vihreenä kiristelet hampaitasi, paljon Philiherra saanut hyötyäkin aikaan monille ameriikkalaisille ja nyt myös meidän kasvattamassa oleville nuorille aikuisille.
- aika hyvin
sanomaan meidän palstanarsisti mandille, korppikirjailijalle.
menee jo liian pitkälle, hölmöä tosin ihmisiltä suostua ohjelmaan..
Joskus on vahingossa telkku sattunut tuolle kanavalle ohjelman aikaan, ja olen "joutunut" katsomaan kys. sos.pornoa..- ei tunnu
olevan mitään rajaa, kunhan saavat naamansa ruutuun, ihmettelen usein, jos satun ja viitsin seurata usalaisia "keskusteluohjelmia".
- Pirre*
ei tunnu kirjoitti:
olevan mitään rajaa, kunhan saavat naamansa ruutuun, ihmettelen usein, jos satun ja viitsin seurata usalaisia "keskusteluohjelmia".
joskus tuntuu, että onko nuo amerikkalaiset jotenkin ihan bimpoja, - omahyväisiä ja nurkkakuntaisia, semmoisia etteivät taida tietää muun maailman menosta mittää..:)
Sanoo Pirre*, muka kuin jottai tietäs..:)) varta vasten uteliaisuuttani, tunnustan.;)) Mielestäni siellä on ollut muutaman kerran katsomisen perusteella myös likimain asiallisia ongelmankäsittelymalleja. Tuo "isä jumala" ja "jumalatar" ovat olleet tosi uljaita. Ihmettelin myös perheiden valmiutta levitellä yksityisimmät asiansa televisiossa käsiteltäviksi. - En tosin ymmärrä suomalaisiakaan julkkutyrkky-realityohjelmia, BB-taloja yms. Tunnustaudun siinä asiassa fossiiliksi ja jätän ohjelmat nuoremmille.
optimisti-orvokki kirjoitti:
varta vasten uteliaisuuttani, tunnustan.;)) Mielestäni siellä on ollut muutaman kerran katsomisen perusteella myös likimain asiallisia ongelmankäsittelymalleja. Tuo "isä jumala" ja "jumalatar" ovat olleet tosi uljaita. Ihmettelin myös perheiden valmiutta levitellä yksityisimmät asiansa televisiossa käsiteltäviksi. - En tosin ymmärrä suomalaisiakaan julkkutyrkky-realityohjelmia, BB-taloja yms. Tunnustaudun siinä asiassa fossiiliksi ja jätän ohjelmat nuoremmille.
Dr. Philin on miehiään, koulutukseltaan, - vaikuttaa kuin ihmiset tosiaan suhtautuisivat häneen kuin isäjumalaan?
- ovat , mittaa ottavia.
optimisti-orvokki kirjoitti:
varta vasten uteliaisuuttani, tunnustan.;)) Mielestäni siellä on ollut muutaman kerran katsomisen perusteella myös likimain asiallisia ongelmankäsittelymalleja. Tuo "isä jumala" ja "jumalatar" ovat olleet tosi uljaita. Ihmettelin myös perheiden valmiutta levitellä yksityisimmät asiansa televisiossa käsiteltäviksi. - En tosin ymmärrä suomalaisiakaan julkkutyrkky-realityohjelmia, BB-taloja yms. Tunnustaudun siinä asiassa fossiiliksi ja jätän ohjelmat nuoremmille.
No taas nähdään miten eri tavoin tunnemme ja koemme.
Aivan ohittamaton ohjelma on tri ja BB on loistava ohjelma.
Monia on minunkin mielestä turhia ohjelmia, vaan realityohjelmat eivät sitä ole.
Kaikille onneksi löytyy kanavia, minullakin kymmeniä.
tuolla kansalla on ydin ase :=)
toistoa ja prowoa mihin ei edes tällä palstalla pystytä tekee :=)- SceptiCo
"Mitä mieltä sinä olet tällaisesta reality-lajista?...Dr. Phil saa taas hyvän shown ja.."
Reality on kaukana ko.ohjelmasta. Kuten itsekkin totesit,se on show. Vain ja ainoastaan show. - kunhan jotain kautta solmu ...
ja rankka aihe, ei sen kummenpi kuin elämä itse. Täällä lintukodossa on kalapuikko vaihtunut tupakansytyttämiseen ja karhuryhmä on median kanssa paikalla ihan isolla hälinällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk695514Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6183596SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842959Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2922788"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961830Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601760Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871453Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241421Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141401Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .184973