Mielipiteitä messuista ?

Trollientrolli

Oliko 24 kokkareissa porukkaa. Kuka näki ja kenet ?

Mä kävin perjantaina päivällä ja jo sillonki oli "liikaa" porukkaa ja ruuhka.

Istuin puoltuntia Pannarin ja ainakin tunnin sen CB 1300 S;n satulassa....Semmonen ;)
On se pannari meitsille liian kallis :(




Muuten ei oikeen sytyttäny koko hippalot ja jo 4 tunnin talssimisen jälkeen suunnistettiin himaan.

16

2429

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitkä

      messut??

      • pastörska

        Sitä on taas oltu sakastissa ja juotu kaikki ehtoollisviinit.


    • juhlien

      Tutustuttiin tarjontaan lauantaina. Suurin ihmetyksenaihe oli ne nahkaliiviset kovaääniset päihtyneet ja heidän kanssaan liikkuneet vähemmän houkuttelevan näköiset härskin sanavaraston omaavat "daamit". Lauantai taitaa vaan olla ihan väärä aika käydä messuilla.

      Muuten oli kiva nähdä uutuustuotteita. Kypäräkin tulee vaihdettua nyt kun uusi schubertti on kokeiltu. Samoin tuli valittua seuraava kypäräpuhelinmalli. Pyörää en vaihda, mutta olihan kiva tutkia vaihtoehtoja. Jos vaikka ensivuonna.

    • Lauantaina oltiin messuilla.Porukkaa helv.,siis todella paljon.
      Ai ketä näin?
      No madamen,siis lånkun ja hänen miehensä Gubben.
      Mr ja Mrs trampbikersin.Audrey66 tuolta mun galleriasta,siis peikon omistajan.

      Sekä ville 5v,mut villehän on mun livekamu muutenkin.

      Terveisiä teille ja kiitos oli miellyttävä taas tavata...

      Kuten sanonta kuuluu,lupaukset pidetään ,jos jotain sovitaan..

    • koko messut.

      Kyllä aikuinen mies tietää ite mitä tarvitsee.
      Menee kauppaan ja ostaa.piste.

      • vuonna,.

        Turhat oli juu..samat vempaimet näkee kaupassakin
        paitsi tietty noi rakennellut pelit,varustekaupat
        jäi tänä vuonna tekemättä kun ei mitään hyviä tarjouksia silmiin osunut,taisi olla tuo biltema edullisin tarvikekauppa,enää ei viitti elättää noita ylihintaisia kiinantuontia harjoittavia kojuja.


    • hyvä..

      Perjantaina oli hyvä olla messuilla. Känniset örveltäjät puuttui kokonaan. Paikalla oli lähinnä normaaleja motoristeja. Lauantaina oli kuulemma liivijengit kännissä örveltämässä bussilasteittain ja se jälkihän on rumaa..

      • vempaimia

        Joo... 8-tuntia tuli perjantaina kierreltyä ja tutkittua mielenkiintoisia laitteita!! Eka mp-näyttelyni oli vuonna 1974 ja nyt näyttää, että messut on kehittymässä oikeaan suuntaan. Ennen perjantai oli hyvä päivä käydä näyttelyssä, mutta nyt oli silloinkin jo aikamoinen ryysis!!!!


    • -Tappari-

      Kuvia tuolla: www.tappari.net

      • Hienoja kuvia. Taijat olla rakenneltujen pyörien ystävä... Tytötkin ok


    • LongbayLadybiker

      oli viimeinen lauantai jolloin noille messuille änkeän. Ruuhkaa niin että tuskin pystyi liikkumaan. Auta armias, niikuin joku jo kertoi, että myöhemmin juottoloiden väki alkoi olla humalassa, mahtoi olla sietämätöntä siinä ruuhkassa.
      Duunattujen pyörien näyttelu sekä Hondan Tuutit olivat komeaa nähtävää. Otin paljon kuvia joita FB ystäväni saavat nyt ihailla Australiasta Islantiin!
      Oli myös kiva jutella kakkosnelosen tuttujen kanssa.
      Mutta ei siellä keskipäivälläkään paria tuntia pidempään jaksanut.

    • ostajaa...

      osastolla ainakin yksi myyjä oli aivan ulkona koko moottoripyörä kaupasta.Kysyin vaihtoa uuteen varaderoon ,väli raha 10 000,kun paras tarjous on ollut 4000 eräästä moottoripyörä liikkeestä.Meinas vähän ottaa pattiin.

      • matula

        Messut on vuotuinen erikoistilanne jonne joudutaan palkkaamaan alan ulkopuolelta keikka-apulaisia. Olisiko kyse nyt siitä?

        Itse taas sain mainioita vaihtoehdotuksia.

        Hondan kohdalla tosin itseänikin harmitti koska RR sportteja ei ollut näytillä kuin Auto-Centerin ylösnostettu ja se VFR:n valkoinen BW:n 1000RR hupipyörä jonka tehokäppyrätkin ainakin torstaina oli tulostettu Dynojetin sivujen kautta. Olis kyllä koeistunut 1000 Bladen jos se olis ollu mahdollista...


    • Eipä jaksanut itsekkään kierrellä kuin pari tuntia. (Jossain vaiheessa rupes ärsyttämään kun kokoa XXXXL olevat nahkaliivejä käyttävät nais-motoristit törmäili liian usein päälle) Hommaa helpotti huomattavasti se kun ei ollut minkään tavaran ostopakkoa. Nahkarotsia olisin katsellut mutta Halvarssonin osastolla ei ollut kokoja eikä muilla merkeillä edes tuotu esille malleja joita myyvät(muita kuin hapsullisia ja niitillisiä) Schubertin C3:sta teki mieli, mutta nyt kun pääsin kokeilemaan jäi epäilyttämään kypärän turvallisuus. Oli sen verta lötky malli. Tuntui että käsillä puristamalla saisi halki. Olipa vielä aika raskaskin. Vahvistui tuo ostopäätös Arain Tour X3:seen jota olen jo aikaisemmin miettinyt. Kontioralliin tuleekin sitten tänä vuonna jo kivasti ajettavaa matkaa.

    • Reiman

      Onko näyttely kasvanut jo yli kriittisen koon?

      Toisaalta kävijöitä on niin paljon, että on hyvä kun osastoita on paljon ja lääniä runsaasti. Ajoittain silti väenpaljous piinaa.

      • LongbayLadybiker

        ole kasvaneet mitenkään liikaa...
        mutta ihmettelen, päästetäänkö sisään ihan kaikki jotka sinnne ovat tulossa?
        Kauhulla ajatelen paniikkitilannetta, syystä tai toisesta aiheutunutta.
        Tuollaisessa massassa, kuin lauantaina, jäisivät jalkoihin pienet ja naiset (ainakin me nahkaliivittömät, heh).
        Eikö Suomen Messuilla ole mitään kontrollia sisään pääästettävien määrästä? Nyt se kyllä ylittyi lauantaina päivällä selvästi yli turvallisuusrajojen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      130
      1413
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      488
      1200
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      165
      716
    4. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      44
      627
    5. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      49
      627
    6. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      190
      617
    7. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      602
    8. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      21
      569
    9. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      74
      563
    10. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      547
    Aihe