Heipä hei!
Maalis-huhtikuun vaihteessa olisi lomaa ja matkallehan sitä pitää lähteä.
Yhtenä vaihtoehtona olen ajatellut Agadiriä, mutta miten on tuon paikan aurinkovarmuus? Tuleeko usein parin-kolmen päivän pilvisiä jaksoja, kuten esim. Kanarialla vai onko Agadirissa paremmat kelit? Mitkä ovat kokemuksianne?
Tosiaan aurinko olisi loman pääasia. Kanarialla olen käynyt marras-maaliskuun aikana eri saarilla, ja hyvin vaihtelevia ovat kelit olleet joten tuon paikan "aurinkovarmuuteen" en usko, sanottiinpa esitteissä mitä hyvänsä. Kyproksella ja Egyptissä, samoin Israelissa (Eilat) on mielestäni varsin varmat kelit, mutta miten on Marokon ja Agadirin laita ?
Kiitos vastaajille!
Agadirin aurinkovarmuus
Mitenkäs on?
1
627
Vastaukset
Olen useaan otteeseen viettänyt lomaani Agadirissä juuri tuona aikana eli maalis-huhtikuussa. Tuolloin säät ovat olleet ihan mukavat. Mitään usean päivän pilvijaksoa ei ole ollut.Illat ovat vielä hieman viileitä.Nykyään säätila on muuttunut hyvin kummalliseksi ympäri maailman. Uskoisin kuitenkin, että Agadirissä on entisajan aurinkoa. Inshaa Allaah (=jos Allah suo). Hyvää matkaa.Kalevi.s
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.554712Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2483545Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2573255Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1123223Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie321915- 1011538
- 1661160
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA661041Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril123969Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."34841