Huonoa käytöstä palstalla

Suurin osa palstan lukijoista suhtautunee minuun kunnioittavasti. Sääli vain, että se pienen pieni marginaaliryhmä sotkee palstamme täysin.

Jos olisin rekisteröitynyt niin näkisitte postieni määrästä kuinka pätevä, luotettava ja rehellinen henkilö minä olen.

Siistitkää kielenkantanne marginaalihipit!
Kiitos
8308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ainoat ns. kunnioittavat viestit kirjoitat sinä itse itsellesi koska kukaan muu ei niin tekisi!

Ja tässä viestissä ei ole ainuttakaan kirosanaa tai haukkumasanaa joten et voi väittää että olisi huonoa käytöstä!

"Jos olisin rekisteröitynyt niin näkisitte postieni määrästä kuinka pätevä, luotettava ja rehellinen henkilö minä olen."

Etkö sitten ole? http://galleria.suomi24.fi/Pentti-Nelonen

Mitä rehellisyyteen ym. tulee niin olet väärä ihminen puimaan omaa pätevyyttäsi, luotettavuuttasi ja rehellisyyttäsi ja sitä ei voi suinkaan punnita lähettämiesi viestien määrässä. Se että lähettää paljon viestiä ei kerro mitään muuta ihmisestä kuin sen että.....hän on vain lähettänyt paljon viestiä. Niissä voi olla, ja sinun tapauksessa onkin, suurin osa silkkaa roskaa ja valhetta.

Äänestä

sitten ET rekisteröidy? ;-)

Äänestä

Jos sillä voi irtisanoutua sinun mielipiteistä. ;)

Äänestä

Täällä on paljon asiallista porukkaa ja sinä näytät tuovan sen loan tänne.

Meneppä ittees vaan.

Äänestä

"Suurin osa palstan lukijoista suhtautunee minuun kunnioittavasti."

Olen ilmoittanut tuosta asiattomasta viestistä ylläpidolle.

Vaikka Pentti onkin luku- ja kirjoitustaidoton peräkammarin poika, ei häntäkään pidä pilkata noin raakasti muka matkimalla hänen kirjoitustyyliään.

Äänestä

"Suurin osa palstan lukijoista suhtautunee minuun kunnioittavasti"

Ääliö murjaisi keskustelun alkajaiseksi oikein kunnon vitsin. :)

Äänestä

Miksei windowssikin kaipaa puolustajaansa, mutta multinikki tai ei valheet ja syytökset eivät tälle palstalle kuulu. Olen itsekkin puhunut windowsin ja linuxin puolesta, molemmat ihan ok kunhan niitä osaa käyttää oikein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

Suurin osa palstan lukijoista suhtautunee minuun kunnioittavasti. Sääli vain, että se pienen pieni marginaaliryhmä sotkee palstamme täysin.

Jos olisin rekisteröitynyt niin näkisitte postieni määrästä kuinka pätevä, luotettava ja rehellinen henkilö minä olen.

Siistitkää kielenkantanne marginaalihipit!
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu