Äänitiedostot tulevat siis "liian lujaa" ja menevät ruvelle. Nvidia saattaa olla syynä, jos ei Ubuntu siitä tykkää, mutta kertokaa viisaammat, mistä voisi johtua.
Äänet yliohjautuvat.
2
314
Vastaukset
Ubuntun "ominaisuus", ei kuulemma bugi vaikka tein tästä bugiraportin. Tuntuu siltä, että perussovelluksissa yli 50% äänenvoimakkuus tarkoituksella yliohjataan ja että samaan nappiin olisi leivottu sitten gain ja volume.
Saatanan pälli ratkaisu. Ilmeisesti kaksi nappia on liian vaikeata ja tuolla sitten saa jostain läppärin ämyreistä helposti enemmän ääntä. Ongelmaan auttaa kun käännät Totemista ja Rytmilaatikosta volumen 50% ja säädät voimakkuutta vain mikseristä ja pää-äänen voimakkuudesta.Enpä tullut ajatelleeksi, että tuo mikserissä oleva PCM onkin tässä tapauksessa jonkinlainen helkkarin etuaste. Sitä vähän hiljentämällä gain selvästi väheni ja pystyi sitten masterista luukuttamaan kuitenkin ihan kohtuullisesti. KIITOS!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671613
- 104941
- 75753
- 51645
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17628ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m163501Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189437- 26429