Premium-mallin Xbox 360 laatu!!.

Xbox 360,ikkunalelu kamaa!!.

Itse ostin sen toiseksi halvemman,valkoisilla kuorilla olevan Premium Xbox 360-mallin noin 2-vuotta takaperin ja nyt on alkanut tulemaan ongelmia!!.Pitää KAUHEAA resonointiääntä takaosasta!!.Olen lähettänyt jo kaksi kertaa kyseisen pelikonsolin huoltoon ja jo toisen kerran sain uuden tilalle.HERMOT MENEE,sama ääni JATKUU EDELLEEN!!.Miten voi olla mahdollista,että sama vika on jo toisessakin konsolissa,jonka ne lähettää Saksasta??.
Onko tosiaankin niin,että Xbox 360:sten laatu on HEIKENTYNYT tai sitten itse Xbox 360 valmistuksen työnlaatu on "HÄLLÄ VÄLIÄ toimiiko se,vai EI"!!.
Meinaan vielä kolmannen kerran lähettää huoltoon ja jos sama tilanne tulee vielä eteen,niin pelikonsoli vaihtuu PS3:seen!!!.

7

452

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luulisin

      Ehkä se on koneen ominaisuus. Muovit resonoi. Sitä ei varmaan voi korjata kuin "vippaskonsteilla".
      Kokemuksesta tiedän että PS3 on ainakin hiljainen. Oikeastaan täysin äänetön. Eikä lämpene.

      • ps3:kaan

        Itseasiassa lähes yhtä kovaa meteliä pitää kuin ps2.


      • höpölöpön
        ps3:kaan kirjoitti:

        Itseasiassa lähes yhtä kovaa meteliä pitää kuin ps2.

        Höh? Minun PS3 on todella hiljainen. Niin hiljainen että sen viereen pitää oikein mennä kuuntelemaan jos haluaa kuulla sen "metelin".

        Onko sulla PS3 tyhjän kumisevan ämpärin päällä? Vai kontrabasson kaikukopan päällä?


    • uskotaan

      ja sitten heräsit housut märkänä, pippeli pystyssä ja vasta aamupissillä muistit että sinullahan on vain ps3 :D

      • itellä noi boxit moitteetta toiminu.
        just ostin uuden 360. ja vanhojakin on monia, modaukseen meinaan


      • huomioitko tämän?.
        BlackGuard kirjoitti:

        itellä noi boxit moitteetta toiminu.
        just ostin uuden 360. ja vanhojakin on monia, modaukseen meinaan

        Modatuilla ET sitten pääse Xbox Liveen!!.
        =(


      • Modauttaja
        huomioitko tämän?. kirjoitti:

        Modatuilla ET sitten pääse Xbox Liveen!!.
        =(

        Modatulla pääsee Liveen kunhan on uusin firmware päivitetty DVD-asemaan. Eli konsoliin pitää asentaa iXtreme 1.51 ja sen saa helpoiten asennettua Xecuter X360 Connectivity kitillä, joka on kyllä hintansa väärti. Tuolta sitä saa suomestakin: http://www.modpiiri.com/?sivu=lisatieto&id=336&ak=1&cid=15


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      705
      3089
    2. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      72
      993
    3. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      42
      859
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      70
      795
    5. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      637
    6. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      43
      583
    7. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      53
      565
    8. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      486
    9. Taisin vihdoin saada sinut ulos luuristani stalkkeri

      Et selvästikään ole niin pätevä kuin luulet. Tai minä niin huono.
      Ikävä
      83
      480
    10. Harvinaisin persoonallisuustyyppi

      Vihdoin löytyi selitys sille mitä olen. En olisi uskonut että löytyisi. Signs You Are the Rarest Personality Type o
      Sinkut
      80
      475
    Aihe