KÄÄNTÖPUOLIA
Jos näkisin surun kääntöpuolen,
niin itkisinkö sitä...
Jos sydämeni puhtaaksi saisin,
niin antaisinko kivun koskettaa...
Kuinka voisin kaivata jotain,
jos ei minulta se puuttunut ois...
Kuinka voisin ymmärtää Rakkautta,
jos elänyt ilman sitä en ois...
Rakkautta kaipaava sieluni,
osaisinkohan pitää sen...
Osaisinkohan pitää vapauden rakastaa.
Rakastaa niin etten etsisi omaani...
KÄÄNTÖPUOLIA
7
648
Vastaukset
- vergeet-mij-niet
ikä kaikki, kovin oli kysyvä runosi, tärkeitä asioita toki selvitteli.
...Sanailua sinulta otakoppi...
Jos ei koskaan kokenut rakkautta,
ei osaisi edes kaivata.
Rakkauden ylläpito on joskus niin vaikeeta ,
niin vaikeeta=)- Liona
kysyvä runo johon haluaisi
vastauksen, minäkin. Rakkaus on niin paljon,
rakkaus lapsiin ja eläimiin ja tietenkin
aikuiseen, kyllä rakkauden tuntee kun
se osuu kohdalle. - lindalinda1
mahtavaa luettavaa on runosi, mitä olemmekaan
olleet vailla ennen Sinun runojasi.
Kiitos lukunautinnosta, ja tervetuloa joukkoomme. - Kopittelija
Ajat muuttuu...iho vanhenee mutta
rakkaus ei kuole....
http://www.youtube.com/watch?v=7AYPXsA2JXs - Anonyymi
Maailma muuttuu vai muuttuuko...
https://www.youtube.com/watch?v=3_5ekENFQCs- Anonyymi
Maailma muuttuu. Jostain syystä nostettu vanhoja runoja, joten niillä lienee jokin merkitys nostajalle. En katso videota, mutta näitä luin joskus muinoin. Olivat mielenkiintoisia, mutta jokin tuhovoima iski tänne.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1504877Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813556SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312553SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402223Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä722073Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851983Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231981Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191458Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään991262
