Olemme mokkulakoekaniineita

Kani Tyhmänen

Kun heti älyttömän kylkiäissopimuksen tehtyäni tulin huomaamaan, ettei peli toimi ja vein yritysten jälkeen huoltoon Elisaan (itse piti maksaa, takuu muodollinen), kävi ilmi, että mobiililajakaistan koekäyttäjiä olemme. Ei ne kauppaajat tiedä, miten kehittää tai olla kehittämättä ideaa, ennenkuin käyttäjiltä tulee kommentteja ja epäonnistumisia. Vastuu on meillä varsinkin kytkykauppa-asiakkailla. Kone on kytketty mokkulaan ja mokkula koneeseen ainakin kaksi vuotta. Kuolemakaan ei kykykaupoissa katkaise yhteispeliä. Sellainenkin tapaus kerrottiin mediassa joitakin aikoja sitten.

1

457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nomen

      ei näytä olevan monellakaan myyjällä. Operaattorin tekinen etätuki voi auttaa. Se vain on hankalaa, kun sinne joutuu jonottamaan älyttömän pitkään.

      Olen tehnyt sellaisen huomion oman mokkulaseikkaluni jälkeen, että usein vika on asetuspuolella. Varsinkin Vista ei näy toimivan yhteen mokkuloiden kanssa kuin asetuksia muuttamalla.

      Vika on useammin ohjelmissa kuin itse mokkulassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      225
      7540
    2. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      45
      4970
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4772
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3428
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      2015
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      30
      1880
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1829
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1677
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      37
      1609
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      148
      1347
    Aihe