>Luen paljon kirjoja. Kirjoitan myös proosaa.
Viime aikoina olen lukenut helppoja Englanninkielisiä kirjoja.
Kävelen paljon. Aiemmin juoksin maratoneja.
Mökillä on paljon tekemistä.
Voi Perkele
Kuka kääntää nämä Englannik...
3
506
Vastaukset
- who'll translate these
ai riid ö lot ov buks. ai oolsou rait maiself.
- english12345
I read a lot about hookers, I also using butt.
Lately I have used only easy english hookers.
I walk a lot, before I run marathons
There is a lot to do at cottage - transatlantic
Tekisi melkein mieli jättää kääntämättä tuon turhan kiroilun takia ...
I read a lot of books. I also write prose. Lately I have been reading easy books in English. I walk a lot. I used to run marathons. There is a lot to do at the cabin.
Tuo oli sanasta sanaan, parempaa kielenkäyttöä saisi vapaasti kääntämällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353