Funtsailkaa miten typerältä näyttää ja kuulostaa joidenkin käytös arkilounaalla ruokalassa. Puhutaan syödessä työasioista työkaverille!!!! Ei minkäänlaista rajaa näytä olevan.
Sääntö n.1... ruokaillessa EI ole soveliasta jauhaa työasioita toiselle.
tyhmät ei tajua ett mölinät kuuluu myös naapuripöytään.
Hei
3
290
Vastaukset
Jos haluaa ilmaiseksi teollisuussalaisuuksia, kannattaa lentää perjantain viimeisillä lentovuoroilla Euroopasta takaisin Suomeen, kun rentoutuneessa tilassa olevat kaupparatsut jakavat firmansa salat pyyteettömästi ja kovalla äänellä koko koneelle! :))
Tapahtui 80-luvulla ratikassa.
Kaksi sairaalassa kesätyöntekijänä ollutta tyttöstä keskusteli julkkispotilaasta nimellä ja kertoili tämän edesottamuksista osastolla.
Takanapa sattuikin istumaan saman sairaalan ylihoitaja.
Arvatkaa saivatko tyttöset potkut seuraavana aamuna kun saapuivat töihin....
Minusta ihan oikein!!!
Kyllä vaitiolovelvollisuus tulisi ottaa ihan todesta.- pekkopekkanen
suustaan lenteleviä ruokamössöjä toisten lautasella.Oma puhe on eka asia ruokapöydässä.Sivistys puuttuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675931Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,665421Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515313Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082359Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41251Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa381046Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471032