Diversion 600 ja 55-60 km/t alkaa vatkata mutta sitten rauhottuu kun nostaa tai laskee nopeutta,ajettu 21000 km ja 2001.Renkaita tasapainoitettu mutta ei ollut apua onko muilla samoja ongelmia.
Ravistaa pienellä nopeudella
6
861
Vastaukset
Tutki eturenkaan pystysuuntainen heitto. Tsekkaa, että kumi on asettunu kunnolla vanteelle. Mulla oli sama onkelma kun kumissa, Pirellissä, oli vika ja pystyheitto oli n. 1 mm. Ei auttanu tasapainotus piti vaihtaa kumi.
- Dollari
renkaassa jotain vikaa,vyö poikki tai muuta
Kaverin FJR.ssä sama vika. Johtuu rengaskuvion pitkittäisurasta joka on sahanteräkuvioinen.Toisenmallisella kuviolla ei vastaavaa vatkausta tapahtunut.
- 600
Taka renkaassa näyttää olevan heittoa ylä-ala suunnassa (mezeler)tarkistin keskijalalla vaihde päällä.Onko hyvää merkkiä uudeksi renkaaksi?
- yksilövika
600 kirjoitti:
Taka renkaassa näyttää olevan heittoa ylä-ala suunnassa (mezeler)tarkistin keskijalalla vaihde päällä.Onko hyvää merkkiä uudeksi renkaaksi?
Metzeler on hyvä laaturengas, joten kysymyksessä lienee yksilövika. Jos rengas on vasta laitettu ja vähän ajettu, niin vie takaisin kauppaan ja vaadi takuuseen uusi rengas. Pojallani on Suzukissa Metzelerit ja hyvin pelaavat. Minulla Bemarissa Continentalit, eikä niissäkään ongelmia. Olen ajanut myös Michelineillä Pirelleillä ja kerran eturenkaana oli jopa kiinalainen Kenda, ja kaikki ovat toimineet sen kummemmin tärisemättä.
- kahonen54
Etu rengas kulunut epätasaisesti,syy oli rengas paineissa kun ohjekirja sanoo 2kg edessä ja 2.25 takana mutta Bike Forumissa vaihtoivat renkaan ja paineet pitää olla 2.5 edessä ja 2.9 takana.Nyt kokeilussa pirelli ainakaan kotimatkalla ei ollut vapinoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045241Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325996SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011203Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17110805Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369681Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491