Diversion 600 ja 55-60 km/t alkaa vatkata mutta sitten rauhottuu kun nostaa tai laskee nopeutta,ajettu 21000 km ja 2001.Renkaita tasapainoitettu mutta ei ollut apua onko muilla samoja ongelmia.
Ravistaa pienellä nopeudella
6
892
Vastaukset
Tutki eturenkaan pystysuuntainen heitto. Tsekkaa, että kumi on asettunu kunnolla vanteelle. Mulla oli sama onkelma kun kumissa, Pirellissä, oli vika ja pystyheitto oli n. 1 mm. Ei auttanu tasapainotus piti vaihtaa kumi.
- Dollari
renkaassa jotain vikaa,vyö poikki tai muuta
Kaverin FJR.ssä sama vika. Johtuu rengaskuvion pitkittäisurasta joka on sahanteräkuvioinen.Toisenmallisella kuviolla ei vastaavaa vatkausta tapahtunut.
- 600
Taka renkaassa näyttää olevan heittoa ylä-ala suunnassa (mezeler)tarkistin keskijalalla vaihde päällä.Onko hyvää merkkiä uudeksi renkaaksi?
- yksilövika
600 kirjoitti:
Taka renkaassa näyttää olevan heittoa ylä-ala suunnassa (mezeler)tarkistin keskijalalla vaihde päällä.Onko hyvää merkkiä uudeksi renkaaksi?
Metzeler on hyvä laaturengas, joten kysymyksessä lienee yksilövika. Jos rengas on vasta laitettu ja vähän ajettu, niin vie takaisin kauppaan ja vaadi takuuseen uusi rengas. Pojallani on Suzukissa Metzelerit ja hyvin pelaavat. Minulla Bemarissa Continentalit, eikä niissäkään ongelmia. Olen ajanut myös Michelineillä Pirelleillä ja kerran eturenkaana oli jopa kiinalainen Kenda, ja kaikki ovat toimineet sen kummemmin tärisemättä.
- kahonen54
Etu rengas kulunut epätasaisesti,syy oli rengas paineissa kun ohjekirja sanoo 2kg edessä ja 2.25 takana mutta Bike Forumissa vaihtoivat renkaan ja paineet pitää olla 2.5 edessä ja 2.9 takana.Nyt kokeilussa pirelli ainakaan kotimatkalla ei ollut vapinoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.
Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat5911061Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"
"...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."593732Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi
Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks333193Toksinen persuvasemmisto
Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k222843Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa
Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve262428Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!
🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S3762017"Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"
Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt591639Huomentaaaa
Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil301538Tikkunenällä on kovat luulot itsestään
Mut ei tarjottavana muuta kuin katkeruutta, ilkeyttä ja ilkeä luonne hyih.. oikea miesten nielijä Onneksi kaivatullani131483- 1061384