Nii et mä etin poikaystävää Espoosta. Et onks ketään 12vuotias poika tavattavilla?????? Yrittäkää vastata suht koht nopeesti.
12-13 Vuotias poika lue TÄÄ!!!!!!!!!!!!!!!!
14
770
Vastaukset
- just a guy -84
Et sä vielä mitään poikaystävää tarvi! Odota joku kolme vuotta ja eti vasta sitten. Ja ei "sitä oikeaa" varmaan täältä löydy. Kannattas ennemmin ettiä jätkäfrendiä vaikka koulustas.
- joujou85
no ainaki meijän koulussa on semmonen tilanne että ei oo _YHTÄKÄÄN_ hyvännäköstä eikä kivaa muijaa nii sillee aika turhaa sanoo tollee ;)
- joudejou
joujou85 kirjoitti:
no ainaki meijän koulussa on semmonen tilanne että ei oo _YHTÄKÄÄN_ hyvännäköstä eikä kivaa muijaa nii sillee aika turhaa sanoo tollee ;)
siis tarkotin justaguy eikä justaboy :)
- just a guy -84
joudejou kirjoitti:
siis tarkotin justaguy eikä justaboy :)
ja mä tarkotin et on turha tällasissa paikoissa ettiä tyttö/poikaystävää. Kannattaa ennemmin siis ettiä ihan oikeesta elämästä niitä ku tällasella "ilmotus" periaatteella. On paljon hauskempaa rakastua oikeaan ihmiseen kuin viestiin paperilla/ruudulla.
- just a gay.....
just a guy -84 kirjoitti:
ja mä tarkotin et on turha tällasissa paikoissa ettiä tyttö/poikaystävää. Kannattaa ennemmin siis ettiä ihan oikeesta elämästä niitä ku tällasella "ilmotus" periaatteella. On paljon hauskempaa rakastua oikeaan ihmiseen kuin viestiin paperilla/ruudulla.
no mitäs varten sitte on sokkotreffit ?=)
- just a guy -84
just a gay..... kirjoitti:
no mitäs varten sitte on sokkotreffit ?=)
on mun mielest vähän epätoivosemmille tapauksille. Tai ei välttämättä, mut jos menee sokkotreffeille, ni se usein tarkottaa sitä ettei oo päässy kenenkään jo tapaamansa henkilön kanssa ulos.
- rakastunut
itte henkilökohtasesti olen sitä mieltä, että kakstoista vuotiaana on aika turhaa alkaa seurusteleen. Ei se mun mielestä nimittäin silloin voi kovin vakavaa olla, eikä se rakkauskaan oo välttämättä kuvioissa.
Itte oon tosissani alkanu seurusteleen vasta viime syksynä ja oon "jo" 15wee... semmosta... - hehe..
ööp..
ei poikaystävää voi etsiä! ei se etsimällä löydy.ja sähän olet niin nuorikin ettet tiedä mitään tollaisista asioista.ja jos joku nyt ilmoittautuu sulle poikaystäväksi, niin mitä siitä tulee? sä et tunne sitä yhtään eikä se sua,etkä opi tuntemaan kun sä perustat ton asian ihan väärälle pohjalle. sulla on vain joku pakkomielle saada sellainen kun kaikilla kavereillakin on.ja se joka sut jättää, ei ole oppinut tuntemaan sua sen 2viikon aikana minkä te todennäköisesti "seurustelette". sitten sua itkettää ja ihan kamalasti. mutta älä ota sitä ton ikäsenä vielä vakavasti. ei siitä ikinä sun ikäsenä mitään tule.
nauran sinulle jo valmiiksi.. - Sarah
Sammuta kone,ota Järki käteen ja lähe ulos..Oo kavereittas kans,tapaa uusii ihmisii..mut oot kyllä aika nuori,voihan olla et löydät jonkun,eihän se niin uskottomalta kuullosta..=)
- vm
täällä on kaksi jätkää 12v tampereelta jos kiinnostaa
- Olenvittumainen
Käynkö mä?
Dude. En tied mite sä oot tän keskustelun edes löytäny, mut iha vinkkinä: tää oli 16v sitte...
Kannattasko kattoo keskustelun päivämäärät?- Olenvittumainen
Ihan tarkotuksella rullasin vikalle sivulle nostattaan pari keskustelua. Vittumainen kun olen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1617069Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul373915Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji3433376Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota852899Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden582872Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma132376- 211903
Liikaa vauhtia
Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp491838- 151716
Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"
"– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri51664