mainosten esto sähköpostiin?

saana

Miten saan estettyä roskapostin sähköpostiini,sitä tulee törkeesti:(

Neuvoista kiitollinen*kumartaa*

8

4021

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KRRRRÄÄÄÄ

      Asiasta puhuttu joka ikinen päivä 5 kertaa

    • pean
      • saana

        asiallisesta vastauksestasi:)


    • Hanuristasyvältä

      On niin v...n törkeätä että mainos-ja hakkeriviestejä tulee jopa 139 vuorokaudessa. Niitten tuleminen alkoi, kun Saunalahden logo poistui ja tilalle Tuli ELISA. Minä en käytä kuin muualla olevan taloyhtiön laskujen saamiseksi , sisareni kanssa ja pankille. Onkohan Elisa joka jakaa joka luukkuun postiani. Niin kai se täytyy olla, kun Saunalahden aikaan ei niitä tullut, eikä käyttöni ole mitenkään muuttunut. MINÄ KUN EN JUOKSE MAINOSTYEN PERÄSSÄ, ENKÄ NETISTÄ TILAA KOSKAAN MITÄÄN. SUORASTAAN TÖRKEÄTÄ. Soitin Elisan asiakaspalveluun poistaakseni koko postin, niin sieltä vastatiin, että soittaa toiseen heidän numeroon, jossa minuutti maksaa n5e. Sitä paitsi sielläkään ei oikein tiedetä, venytellään, että saataisiin mahdollisimman paljon rahaa kulutettua soittajalta. ONHAN SEKIN HULLUA, ETTEI ELISAN ASIAKASPALVELU TIEDÄ SÄHKÖPOSTISTA MITÄÄN, VAIKKA JUURI HEIDÄN PITÄISI TIETÄÄ. Niin, olihan toisella operaattorilla vikapäivystyksessä mies, joka ei osannut neuvoa .

      • Ikävä kuulla roskapostin vaivaavan.

        Brändistä riippumatta emme jaa asiakkaiden sähköpostiosoitteita roskapostittajille.

        Mikäli sinulla on meidän kauttamme otettu sähköpostiosoite niin sen irtisanominen ja poistaminen käytöstä onnistuu asiakaspalvelumme kautta eikä siinä tarvitse soittaa OmaGuruun, jonka minuuttiveloitus on 2,28 €/min mpm/pvm. OmaGuru toki opastaa sähköpostin käytössä ja voi antaa vinkkejä roskapostin ehkäisyyn. Vinkkejä saa maksutta myös asiakasyhteisöstämme Palstalta.

        Yleisesti ottaen tuosta roskapostiasiasta, että siihen riittää kun osoite pääsee kiertoon yhdestä paikasta niin sen jälkeen se voi levitä monelle muulle roskapostittajalle, jolloin voi tuota törkyä tulla tuolla ennätystahdilla 139 viestiä vuorokaudessa. Tällaisessa tilanteessa sähköpostiosoitteen vaihtaminen voi olla fiksumpaa kuin esimerkiksi sähköpostiohjelman ja sen roskapostisuodattimen käyttö.

        Tulehan toki myös Palstalle jakamaan kokemuksia asiakaspalvelustamme ja siellä voit myös saada enemmän apua tuohon roskapostiongelmaan. :)

        Matias / Elisan sometiimi
        http://elisa.fi/palsta


    • fIWYxi4m

      Roskaposti ei ole ongelma. Thunderbird ja Evolutin ainakin erottelevat roskat roskapostikansioon ja tuhoavat ne sieltä myöhemmin.

    • vaihtoehtojaon

      Yandex mailissa menee spammit suoraan spam laatikkoon ja tänä vuonna niitä on tullut jo peräti 3kpl.

      Kolme vuotta käyttänyt pääpostina ja erittäin asiallisesti on toiminut.

    • parastapa

      Tee vaan suosiolla uusi sähköposti osoite (asialliset asiat) ja anna se niiden käyttöön joilta viestei haluut
      Ja käytä "vanhaa sähköpostii" netti hurvitteluun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      19
      2595
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1281
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      937
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      138
      915
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      861
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      827
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      806
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      785
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      762
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      134
      725
    Aihe