Latausjännite

köljlkj

Suzuki GS ei ota latausta, paljon on normaali latausjännite. Nyt valot päällä 13,5 volttia. Taitaa olla akku sökö?

5

612

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jännite on kohillaan. Akkukauppaan hopi,hopi. ps.Biltemasta löytyypi halvimmat akut kahen vuoden takuulla.

      • ..........

        Ei siinä paljoo takuut auta kun akut on muuten surkeita, taino, ei voi yleistää mutta ne mitä minä olen ostanut ovat olleet ihan luokattomia. Kesällä menee mutta syksyllä ei jaksa enää startata.


      • .......... kirjoitti:

        Ei siinä paljoo takuut auta kun akut on muuten surkeita, taino, ei voi yleistää mutta ne mitä minä olen ostanut ovat olleet ihan luokattomia. Kesällä menee mutta syksyllä ei jaksa enää startata.

        Niin no,ostin tommoseen ajettavaan ruahonleikkuriin 10 vuat sitte akun Biltemasta ja ny vasta rupes ryppyileen.On muuten lähteny pakkasillakin käymään. Kyllä Varaeerokin on lähteny hyvin aamupakkasilla käymään tänäkeväänä Bilteman akulla että taitaa sulla vaan olla huano tuuri niitten akkujen kanssa tai sitte ei vehkeen oo oikeen kunnossa.


    • Sökö

      Kyllä akku on sökö.Jos omistat ominaispainomittarin voit vielä varmistaa mikä kennoista on rikki.Yleensä päätykenno on ensimmäinen mikä sanoo sopimuksen irti.Nykyään akut on halpoja,eikä vippaskonsteja (huuhtelu/uudelleen hapotus) kannata tehdä.

    • TIETÄÄ

      Jos sun akku ei ota virtaa vastaan niin älä aja pyörällä, koska siitä seuraaa jännitteensäätimen hajoaminen ja sen jälkeen laturin poksahdus ja se vasta maksaa. On muuten tyyppivikoja gs suitsissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      27
      5080
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      64
      4071
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      77
      3637
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      73
      2708
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      149
      2497
    6. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      60
      2358
    7. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      79
      2179
    8. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      27
      2137
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      135
      1674
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      37
      1525
    Aihe