60+ nukkuvat vielä,

entä EU vaaleissa? Aina olen käynyt kansalaisvelvoitteeni täyttämässä. Taitaa olla Lissabonin sopimus sielä tulollaan, tai niinhän se on ollut pitkään.
6363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

aamutoimet on jo tehty, ja ulko hommiin ollaan lähdössä. Jalka kyllä kipeä, nivelsiteet mennyt, että ei taida tässä viitsi ajatella koko EU: ta!

Äänestä
  • Taitaa mietintämyssy mennä viimetippaan. Ota tässä nyt selvää enää kuka mitäkin on;onko mitään? En ole ollut aiemminkaan puolueuskollinen,mut nyt on pallohukassa,se taitaa olla nyt sitä "new world ortninkia" tulossa. Onhan tuolla esitelty uusiakin vaihtoehtoja? Kannanottohan se on sekin.Vahva? Kattoos nyt,minkänäköisen kuvan raapustaa. Raapustan kuitenkin.

    Äänestä

  • sekovizi kirjoitti:

    Taitaa mietintämyssy mennä viimetippaan. Ota tässä nyt selvää enää kuka mitäkin on;onko mitään? En ole ollut aiemminkaan puolueuskollinen,mut nyt on pallohukassa,se taitaa olla nyt sitä "new world ortninkia" tulossa. Onhan tuolla esitelty uusiakin vaihtoehtoja? Kannanottohan se on sekin.Vahva? Kattoos nyt,minkänäköisen kuvan raapustaa. Raapustan kuitenkin.

    meitä raapustajiakin on. Liekö kyllästymispiste saavutettu, kun ei jakseta kummemmin kaikkien yhteisiä asioita miettiä. En ihmettele kuitenkaan. Useimmat meistä taitavat olla aamuvirkkuja, vaikka nettiin ei kirjoittaisikaan. Hyvää loppupäivää kaikille:)

    Äänestä

  • 1947 kirjoitti:

    meitä raapustajiakin on. Liekö kyllästymispiste saavutettu, kun ei jakseta kummemmin kaikkien yhteisiä asioita miettiä. En ihmettele kuitenkaan. Useimmat meistä taitavat olla aamuvirkkuja, vaikka nettiin ei kirjoittaisikaan. Hyvää loppupäivää kaikille:)

    jos täällä ei ketään ole, niin se ei ole hyvä, mutta auta armias jos joku uskaltaa jotain sanoa, niin sehän ei ole hyvä. Miten tuommoset ihmiset pärjää tavallisessa elämässä.Jos joku huomenta sanoo, niin johan se joitakin v-----aa. Eiköhän olisi vähän mietinnän paikka!

    Äänestä

kuulutaan jo nukkuvien puolueeseen :/

Äänestä
  • täälläkin....

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


1947 kirjoitti:

entä EU vaaleissa? Aina olen käynyt kansalaisvelvoitteeni täyttämässä. Taitaa olla Lissabonin sopimus sielä tulollaan, tai niinhän se on ollut pitkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu