Seksi

marsu1

Moi!

Tuolla mainittiin että tällä aloituksella saisi hirveästi lukijoita.
Itseasiassa kysyisin mitä mieltä olette postimerkkien keräilystä. Miten tarratekniikka on vaikuttanut filadelphiaan?

8

306

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paapuuri

      Heti kiirehdin avaamaan aloituksen, jotta nyt päästiin taas asiaan,
      mutta postimerkkeily, ei kiitos :))))

      ::
      ::
      ::
      :::::Arvaan, että tarratekniikka on hankaloittanut postimerkkien irroittamista:O)
      ::

      ::

    • G.J.

      Että muroseksien syönti ja hapanseksienkin yhdistäminen postimerkkeilyyn ei kannata. Tunsin erään psotimerkkeilijän jonka postimerkkikokoelman aarteiden piti turvata lopunelon tulevaisuus jos kähmä yllättäisi. Toisin kävi. Oli aloittanut liian myöhään postimerkkien keruun vaikka osa merkeistä oli vanhempi kuin keräilijä ja ne aarteekin olivat vain bluffausta joilla 'ammattikeräilijät' olivat aloittelijaa jymäyttäneet.

      Ainut hyvä postimerkkien keräilyssä on niiden vaatima tilan vähyys: siis jos pysytellään vain todellisissa harvinaisuuksissa. Lasten kannastaa harrastaa pienenä postimerkkeilyä näppäräsormisuuden ja miimisen herkkyyden saavuttamiseksi. Siitä on hyvä jatkaa perhosten levitykseen.

      • marsu1

        Moi!

        Onnistuit upeasti yhdistämään seksin ja postimerkkeilyn! en olisi uskonut että joku siihen pystyy.

        Harvinaisen hieno vastaus *sanoo kirjoittaja joka on viisi vuotta lähes verkostomarkkinointi ym. palstoilla häiriköinyt

        *Rivien välistä lukeminen on myös eräänlaista taidetta ;)*


    • kuin aloin

      harrastamaan sexiä, olin innokas filatelisti. Keräilin kaikenlaisia, kaikenmaalaisia postimerkkejä. Vähitellen aloin keräillä tietynaiheisiakin.
      Sitten harrastus jäi.
      .
      .
      Tarrapostimerkki ei minusta ole oikein hyvä idea, filateliaa silmälläpitäen.
      .
      .
      Saapas nähdä, alanko taas joskus uudestaan filateliksi. ;)
      .
      .

    • kuinkas nyt keräät

      kun leimatkin pitäisi näkyä oikeaoppisesti postimerkissä.

      Filadelphia seurakunta on varmasti näreissään.

    • Jaa, taisi ollakin kyse post'merkkien keräilystä, ennen ja nyt.

      Siitä kun en tiedä mitään, niin olenkin oikea immeinen vastaamaan, eikö?

      Tarra on vastenmielinen jo minenä, joten ei ole merkkeilykään niin hauskaa, niinkuin vanhaan hyvään aikaan, kun sai hyvällä syyllä höyryttää kirjekuoria auki ja jos ei sisältö vastannut odotuksia, niin aina sai ottaa edes sen merkin, ellei kaksikin talteen!:)

    • Maailmankaataja

      keräämisen; käyttämättömiä kerään edelleen valittavaksi sopivia postikortin tai kirjeen hengen mukaan.

    • Menin

      En kuitenkaan merkkejä keräile!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      2091
    2. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      157
      1984
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      28
      1956
    4. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      14
      1222
    5. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      997
    6. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      85
      946
    7. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      23
      875
    8. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      844
    9. Minä tunnen sinut

      Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell
      Rakkaus ja rakastaminen
      50
      811
    10. Mihin olet kadonnut kaivattuni?

      Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon
      Ikävä
      33
      799
    Aihe