varas

Simpsuli

voiko simssisä ottaa ite murtovarkaan kiinni? Mulla on nimittäin jo kahesti käyny varas pelissä. Oon soittanu kummallaki kertaa poliisin. Sit ne on tapelleet ja varas päässy karkaamaan kummallaki kertaa.

11

1932

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Chihiro--

      Ei varkaita voi ottaa itse kiinni. Kannattaa ostaa varashälytin, koska silloin poliisi saa varmasti varkaan kiinni. Jos sinulla ei ole varashälytintä sinun pitää välittömästi soittaa poliisille, muuten ehkä poliisi ei saa varasta kiinni.. näin.

      • vezzeli

        Ei se vielä että varashälytin on, takaa sitä että se varas kiinni saadaan. Itselläni on useamman kerran poliisi hävinnyt sen tappelun, jolloin varas pääsee karkuun. Varashälytin takaa ainoastaan sen, että poliisi saapuu samantien paikalle.


      • >D
        vezzeli kirjoitti:

        Ei se vielä että varashälytin on, takaa sitä että se varas kiinni saadaan. Itselläni on useamman kerran poliisi hävinnyt sen tappelun, jolloin varas pääsee karkuun. Varashälytin takaa ainoastaan sen, että poliisi saapuu samantien paikalle.

        Se on vain pelin tuuria, sillä itselläni on myös monesti päässyt poliisilta karkuun tai poliisi on saanut rosvon ja lahjoittanut palkkion oli hälytin tai ei >xD


    • sims 3:ssa voi ottaa jos on oikea luonteenpiirre

      • S.I.M.I

        Lemmikkielämän ihmissusi voi tietääkseni kaapata varkaan, siltikin hälytin kannattaa ettei varas tule niin todennäköisesti. Minulla poliisi on voittanut aina, tosin varas ei ole tullut montaa kertaa =)


      • yökyöpelinoita
        S.I.M.I kirjoitti:

        Lemmikkielämän ihmissusi voi tietääkseni kaapata varkaan, siltikin hälytin kannattaa ettei varas tule niin todennäköisesti. Minulla poliisi on voittanut aina, tosin varas ei ole tullut montaa kertaa =)

        En ole kokeillut itse tätä koskaan, mutta minulle on ainakin väitetty, että lainvalvontauralla olevat / tarpeeksi paljon kuntopisteitä omaavat simit voivat käydä varkaan kimppuun.

        Itse tosin suojaudun epämiellyttäviltä tunkeilijoilta (inhoan sitä yhtäkkiä alkavaa musiikkia, kun ne hiippailevat tontille..) yksinkertaisesti valvottamalla aina vähintään yhtä simiä läpi yön: murtovarkaathan iskenevät vain silloin, kun koko perhe nukkuu siinä keskiyön tienoilla. Joissain LC:n aluissahan koko yön kukkuminen ei aina käy päinsä, kun taloudessa on ensin vain yksi hahmo, mutta koetan pitää tyypin ylhäällä edes välillä klo 22.00-05.00, jotta ainakin ne yön keskimmäiset tunnit olisivat turvattuja.

        Minulla on täytynyt kutsua poliisi kolmisen kertaa "Sims-urallani", ja rosvo on saatu kiinni ehkä kerran -_-' Muuten sinivuokot vain ruikuttavat huonoa kuntoaan ja jättävät koko perheen sitten tyhjän päälle.


    • -:-o

      Tee näin:

      1. Kirjotan koodikenttään

      boolprop testingcheatsenabled true (false laittaa pois)

      2. Klikkaa sitä varasta (oliko se alt pohjassa vai normaalisti) ja valitse ''Make Selectable'', joka antaa hyypiön sinun ohjattavaksesi simiksi.

      3. Pysäytä sillä tyypillä varastamispuuhat, samaan aikaan soita sillä toisella simillä nopeasti poliisille.

      4. Että varas ei pääse livohkaan, niin laita se johonkin sohvalle torkkumaan.

      5. Ja kun poliisiauto saapuu pihaan, niin paina sitä rosmoa taas ja valitse ''Make Unsectable'' tai jotain vastaavaa, niin varas poistuu käytöstäsi.

      6. Sinne meni.

      Toivottavasti auttoi!

    • Koodien käyttö

      ei kannata! Son naisille

    • ihg

      ei voi ottaa

      • öhg

        tietenkin voi


    • Anonyymi

      Puhutaanko tääl nyt niinku Sims 3 vai Sims 3 lemmikit? Mulle on tullu rosvo Sims 3 ilman lemmikeitä varmaan tuhat kertaa. Mutta sitten taas Sims 3 lemmikit on tullu vaan kerran. Sims 3 ilman lemmikeitä on sillee että kun oon soittanut poliisit niin ne ei oo tapellu tai mitään se poliisi tulee sinne vaan hengaileen ja sitten suuttuu MINULLE!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      69
      2010
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      129
      1396
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      132
      1363
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      143
      1082
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      103
      932
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      348
      868
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      754
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      55
      694
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      673
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      67
      664
    Aihe