Ystävää Jyväskylästä?

J-King

Olen 19-vuotias tyttö Jyväskylästä. Olen kuitenkin vasta hiljattain muuttanut kaupunkiin eikä minulla ole ystäviä täältä päin. Ystävillä on kuitenkin ollut suuri merkitys elämässäni ja tarvitsen hersyviä juttutuokioita, kylmän juoman äärellä tai ilman. Tyttöjen leffailtoja olen myös jäänyt kaipaamaan. (Olen siis hetero ja varattu, en etsi miesseuraa vaan ystäviä tytöistä.)

Minulla on taustallani kovia kokemuksia elämästä, mutta sittemmin, tavalla tai toisella, kaikki on kääntynyt parhain päin. Olisi mukavaa jakaa asioita jonkun kanssa joka nauttii keskustelusta ja akkujen lataamisesta töiden tai koulun jälkeen. (Itse käyn työssä.)

Pidän elokuvista - katsomassa käymisestä ja vuokraamisesta, sekä shoppailusta - sikäli kun siihen on varaa. Säiden salliessa nautin kävelylenkeistä, muutoin voin lähteä yksille. Huom: Arvostan tiivistä yhteydenpitoa ystävien kesken, myös tapaamisia, en etsi vain kirjekaveria tai kerran vuodessa -ystävää.

En tupakoi, alkoholia käytän satunnaisesti ja kohtuudella. Osaan kuitenkin pitää hauskaa. :) Suosikki tv-sarjojani ovat mm. Sex and the city ja Desperate housewives. Katson mielelläni romanttisia draamoja (Legends of the fall) ja komedioita (As good as it gets) ja toimintaa (the dark knight, Bourne-elokuvat.)

Lemmikkieläimet ovat lähellä sydäntäni, tosin itselläni ei juuri nyt ole lemmikkiä. Nautin seurapeleistä. Suosikkipuheenaiheita ovat päivän sattumukset ja tietysti --> miehet!

1

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • damn ku oon Helsingistä ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      35
      10519
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      124
      10099
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7911
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6304
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4862
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      54
      4669
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      114
      4021
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      123
      3381
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3097
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      217
      3016
    Aihe