Testaa minkä ikäiseksi elät?
http://elamapelissa.yle.fi/
Elämä pelissä testi
10
745
Vastaukset
- elämä voi
olla pelissä noilla typerillä linkityksillä. Kirjoittele omiasi, älä linkitä. Mukavampi niin.
- Älä niuhota
82v 11kk
- älä ärise....
Synnyin vanhana ja nuorennut joka päivä.
Tällä hetkellä olen kuusikymmentä vuotta nuori.
(Herbert Beerbohm Tree)
- Hilima
Lupasi jopa 87v 8kk elinikää nykyisillä elämäntavoillani, 47% eläisi jopa yli yhdeksänkymppiseksi.
- Salli Oorela
Hilma! jätä tupakka,keskiolut,kapakassakäynti,niin heilahtaa sadan paremmalle puolelle.
- sama tulos
tuli, eli 87v ja risat. Äitini on 90v ja ollut toista vuotta laitoksessa. Meni parissa vuodessa sellaiseen kuntoon, että laitoshoito oli ainoa ratkaisu.
En halua samaa kohtaloa kuin äidillä. Pitkä iässä ei muuten ole mieltä, jos ei elämä ole elämisen makuista. Hiljattain tapasin eräillä kutsuilla erään 90v naisen, joka oli terävä kuin mikä ja asuu omillaan ja liikkuu paljon. Mikään ei viitannut dementiaan. Jos sellainen kunto, niin pitkä ikä on siunaus.
elinikää 84 vuotiaaksi.
En haluaisi kovin vanhaksi elääkkään -
alkaa sitten jo olla rippikoulukaveritkin vähissä!- lupas jopa
64 vuotta!
- II.I
iskälle 89v lupasi vielä useita vuosia, eli vain kaksi,
voisikohan hakea oikeutta - Palmu
tässä ollaan, 55 v oli tulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään21918249Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903905Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu562347Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv252055Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2881586Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1691583Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711543Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661466Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1311462Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141344