minullapa on kummitus kotona

ja välkky onkin

taas tuli sähkölasku ja 100euroahan ne siinä pyytelee niinkuin aina kolmen kuukauden välein.
nyt pitäis saada joku meedio ottamaan yhteyttä tähän kummitukseen joka noin kovin käyttää minun sähköjä eikä ole euroakaan maksanut käytöstä. käyttää lattialämmitystä ja lämmittelee saunaa. kumpaakaan en tosin ole itse nähnyt en saunaa enkä ole lattioissakaan lämpöä tuntenut ja tietenkään sitä kummitusta en ole nähnyt kuin vilaisun.
näillä laitteilla ja laitteitten määrällä en yksin saa 3100KW vuodessa kulumaan.
toivoisinki siltä meediolta josko vois paikallistaa saunan sijainnin niin loppuis ainakin saunominen ja toki olisin iloinen jos se lattialämmityskin löytyis saisin sen myös suljettua hyödyttömänä kun kaikki lattiat ovat kuitenkin yhtä viileitä.
kyseessä on 36m2 yksiö jossa asun yksin aika hurjat on sähkökulut. riivattu taloko?

2

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siihen sähköntoimittajaan ja jos siinä on liikaa hintaa, niin se selvenee soittamalla.
      Ei pitäisi kääntyä pimeyden voimien pouleen neuvoja kyselemään, sillä sieltä tulee vain ongelmia ja ne tahtoo vain tuhota ja sitoa ihmiset ja hukuttaa ne helvettiin, minne ne itse on jo tuomittu.
      Tässä linkissä lisää tietoa asiasta. http://www.kolumbus.fi/pentti.toikkanen/

    • no huh huh

      Mitä vattua?! Missä yhtiössä tommosia hintoja on..? Ei hermunjee. V'tuttaa, oikeesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      38
      4175
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      242
      4002
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3128
    4. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      2994
    5. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      16
      2991
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      73
      2696
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      98
      2443
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      120
      2075
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      45
      1965
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1770
    Aihe