Ilmeinen työvoimapula Suomessa

RomunaKokoJätkä

Tässä ollut parisenviikkoa keuhkoputken tulehdus, joka tämänviikon hoidettuna antibiooteilla, ja iski jostakin vielä tenniskyynärpää tätä soppaa hämmentämään ja jopa reseptin muutamaan buranaan, sekä ohjeistuksen, ettei passaa kättä rasittaa!
Toivottavasti menevät viat ja taudit nyt ohi vlk.n aikana, niin voipi Maanantaina palata täydessä terässä työmarkkinoille, koska kummassakaan tapauksessa ei ole edes kysytty työkyvystä!!!

Nyt on tietysti muotia sikataudit, ja keuhkoputkentulehdus tai tenniskyynärpää eivät tiettävästi ole tarttuvia, joten luonollisesti työkykyinen ;)

2

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cnc särmääjä

      Kävin lääkärissä,kun peräpukama vaivasi,ja se puhkaistiin,missään vaiheessa ei kysytty työkyvystä,oli "onni" onnettomuudessa,että olin lomautettuna tämän viikon.

      • Mas okisti

        Oli pakko iltapäivällä kääntää kylkeä,vaikka kolotti ja sattui joka niveleen. Työtön "putimies" .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3844
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2791
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2448
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1869
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1809
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1756
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1487
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      386
      1459
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe