Elikkäs koneeltani löytyisi vallan mainio dokumentti jonka voisin upata YouTubeen. Mutta kun kerran maksimi videon pituus on se 10min tubessa niin mistä saisi helpon ohjelman, jolla saisi tämän dokkarin pistettyä 10min osiin?
Annan vaikka linkin sitten tähän keskusteluun kun oon upannut sen. Kunhan ohjelma ensin löytyisi :)
Ps. En ole ennen upannut mitään ennen YouTubeen.
Kiitos jos vinkkejä löytyy!
Hyvä ohjelma videon pilkkomiseen?
11
255
Vastaukset
riippuu käyttöjärjestelmästä. Voisit kokeilla Avidemux'ia. Se toimii Linuxilla ja sanovat, että Windowsillakin. Itse en saanut Vistalla pelittämään kunnolla. Kertookaa nyt P:LE se käyttis, kun kysytte näitä!
- Jomppa09132
Käyttöjärjestelmä Windows XP pro
SP3
Ei tarvitse hiiltyä :) - merkonomit..
Jomppa09132 kirjoitti:
Käyttöjärjestelmä Windows XP pro
SP3
Ei tarvitse hiiltyä :)..ovat ärtyisiä ihmisiä.. :D
- Jomppa09132
.. käytetään? Voisko joku neuvoa miten saan leikattua 10minuutin pätkän ja tallentaa se AVI. :na uuteen kansioon?
Vaikea käyttää :\ Jomppa09132 kirjoitti:
Käyttöjärjestelmä Windows XP pro
SP3
Ei tarvitse hiiltyä :)en hiiltynyt, useimmiten vain olisi helpompaa jeesata HETI. Jos kerran nääs sulla XP on, niin sillä MovieMaker'illa sitten tietenkin teet tuon. Se on helppo softa. Tuolle toiselle vastaajalle kerron lakonisesti, että EN ole merkonomi, vaikka poikani sellaiseksi epäonnekseen opiskeleekin.
Jomppa09132 kirjoitti:
.. käytetään? Voisko joku neuvoa miten saan leikattua 10minuutin pätkän ja tallentaa se AVI. :na uuteen kansioon?
Vaikea käyttää :\sillisalaatti on se Avidemux, mutta, kuten sanottu, tee MovieMaker'illa.
- Jomppa09132
ThreeMice kirjoitti:
sillisalaatti on se Avidemux, mutta, kuten sanottu, tee MovieMaker'illa.
... m4v tiedostoja :\ Pitänee hommata jokin ohjelma joka muuttaisi sen avi.ksi. Tuolta download.fi :stä latasin SUPER v2009 -ohjelman. Katsotaan miten etenee sen jälkeen :D
ThreeMice kirjoitti:
en hiiltynyt, useimmiten vain olisi helpompaa jeesata HETI. Jos kerran nääs sulla XP on, niin sillä MovieMaker'illa sitten tietenkin teet tuon. Se on helppo softa. Tuolle toiselle vastaajalle kerron lakonisesti, että EN ole merkonomi, vaikka poikani sellaiseksi epäonnekseen opiskeleekin.
50- luvulla merkonomi oli viimeksi kova sana. itse kävin joskus 70- luvulla ja tiesin jo etukäteen etten missään tarvi sitä paperia. enkä ole kyllä tarvinnutkaan :)
yhdessä ainoassa työhaastattelussa kysyttiin koulutusta ja olin kahden vaiheilla sanoakko vai ei.
- maker<
riittää siihen
- tämä..
uusin viritelmä on ihan hyvä . Kokeilkaa vaikka.
- Jomppa09132
tämä.. kirjoitti:
uusin viritelmä on ihan hyvä . Kokeilkaa vaikka.
... kuvan laatu heikkenevän kun Movie Makerilla pilkkoo. Onnistuu kyllä nyt hyvin mutta ei varmaan mitään special HQ laatua tule YouTubeen tämän jäljiltä. Noh.. katellaan kunhan saan homman valmiiksi :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131135
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89864Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18679Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat275642- 77608
- 62600
- 104584
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49523- 26522
Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet90453