Eli olen ihan noviisi näissä matkustelujutuissa ja tarvitsisin vähän jeesiä. Tarkoituksena olisi lentää easyjetillä Lontooseen maaliskuun alussa ja mietin vain että mistä kannattaa ottaa hotelli. Booking.comin kautta kiinnostaisi tuo hotelli varata,todella edullisia hintoja näyttää olevan mutta mulla ei ole hajuakaan paljon Gatwickin lentokentältä on matkaa keskustaan? Haluaisin päästä helposti ja nopeasti keskustaan joten kannattaako ottaa hotelli gatwickistä vai miten? Kun toisaalta taas tahtoisin ettei tarvitse pitkiä matkoja raahata noita matkatavaroita. Kiitti jos autatte tietämätöntä..
gatwick-lontoon keskusta?
3
1464
Vastaukset
Gatwikin lentokentältä pääsee kätevästi junalla lontoon keskustaan Victoria asemalle 30 min ja bussi n. 80 min. Googlaa Gatwik airport ja lueskele näitä tarinoita edellisissä jutuissa.
- kjhkh
Halvin junayhteys taitaa olla Southern Railwayllä. Voit etukäteen ostaa netistä junalipun heidän kotisivujensa kautta, ei maksa paljon! Googleta Southern Railways.
- moupi
Kyllä ehdottomasti kannattaa ottaa hotelli lähempää keskustaa, ei Gatwickistä. Juna Gatwickistä keskustaan (Victorian rautatieasema) maksaa kuitenkin vähintään kymmenisen puntaa laaki ja voi kulkea hyvin harvoin varsinkin myöhään illalla. Lisäksi Gatwick on ihan esikaupunkia, eli sieltä ei turisti-Lontoota löydy yhtään. Eli keskustaan ja hotellista eteenpäin kävellen/metrolla/bussilla. Victorian ympäristöstäkin löytyy jo mukavasti ihan edullisiakin majoitusvaihtoehtoja. Laita vaikka Googleen haku "hotels victoria station london", ja katso booking.comista mikä osumista sopii budjettiisi. Mainostan huoneen hakuun myös osoitetta roomgator.com, siinä on useampi hakupalvelu yhdessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi614809Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1034526- 794000
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963897Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1212942- 352698
- 282617
- 372612
- 382579
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232444