Iltapälä

gg-10

”Tullessani aamulla töihin oli autoni hyvin likainen. Niin likainen ettei edes erottanut minkä värinen se on. Soittakaa hyvät ihmiset ja kertokaa, miten likaisella autolla saa ylipäätään ajaa.”

Näin höpötti aikaisin aamulla Radio Novassa Maria Leppänen, jo useita vuosia sitten. Mun mielestä tää on niin hauskaa soopaa, että siitä on tullut jo legenda.

Enkä tiedä kuinka paljon parempaan nykyisin Sari Seppälä pystyy. Kaikkea sitä radiosta kuuleekin.

Nykyisin valitsen radiotaajuuteni tarkemmin.

6

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miljoonapulu

      Kun asiaa tarkemmin pohtin niin kyllähän se juuri noin on kuin sinä sen ilmaisit, että legendahan tuo jo lienee :)) .

      No, sitä en minäkään tiedä pystyykö Seppälän Sari parempaan. Radiostahan kuulee kaikkea ja vielä yhtä sun toistakin, ja jopa kolmattakin; tuon olen havainnut ihan radiotaajuuksia vaihtelemalla.

      Aiwan aiwan niinhän se on: radiotaajuus kannattaa valita tarkasti koska omia korviaan ja ehkä myös perheensä korvia siinä tulee ottaneeksi huomioon mitä radiotaajuutta kuuntelee.

      :)

    • ...Nun auto kasvattaa jääpuikkoja...
      Status ei siis ihan ok,

      Mittari näyttää - 25

      Mitä eroa on japanilaisella autolla ja mummon maksalaatikolla?
      -Mummon maksalaatikossa on enemmän rautaa.

      Toivottavasta se sulaa mun japsi.. kivaa viikkoa GG kypä =)

      • gg-10

        Hei Krisse.

        Ei ne japanialaiset autot taida sitten kovin rautaisia vehkeitä olla. :) Tiesin sen jo ennestään.

        Pakkaset jatkuu. Pakkasella ruskaa.

        Hyvää loppuviikkoa sulle.


    • Putkivalo

      jouluradiota :))) tai tätä: http://stream.sbs.fi/smliiga/
      Kannustin viime vuonna Lukkoa, ja hyvin menee! Pitää alkaa jeesata Ilvestä seuraavaksi. Jos niillä menee paremmin ensi vuonna, teen cv:n ja myyn itteäni maskotiksi. "Putkivalo valaisee voittoon."

      • gg-10

      • Putkivalo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      81
      2775
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      187
      2725
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      96
      1969
    4. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      114
      1556
    5. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      28
      1475
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      191
      1240
    7. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      62
      935
    8. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      12
      930
    9. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      871
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      106
      813
    Aihe