Onko viime aikoina

tosipahasusi

sudet käyneet turajussien kimppuun ja roikkuneet hihassa kiinni?

8

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • satusetä...

      ei kyllä kerro tapauksesta mutta kuulin naapurilta joka oli kullut serkkunsa työkaverilta, että jossain oli susi roikkunut metsään uskaltautuneen metsästäjän takapuolessa kiinni.
      Sutta etsitään parasta aikaa vimmatusti. Ilmeisesti ensi viikon Aku Ankka kertoo tapahtumasta.

      • J M Nikulainen

        suuri susianalyytikkohan ammentaa kaiken susitietoutensa Aku Ankasta ja te perseennuolijat hyväksytte kaiken silmää rpäyttämättä.


    • naureksija

      Kainuun Kääkärämäen Alkon lähipusikoissa päivystävien (aukioloaikoina) punaniskametsästäjien mukaan lähistöllä on liikkunut jopa kolmekitainen susi. Tosin seudulla on havaittu myös vaaleanpunaisia elefantteja, alieneita ja pikku-ukkoja.

      Pikku Minna-Irmeli oli myös jonkin aikaa kateissa. Kakkapaniikkihan siitä tyypilliseen tapaan susikauhuisella seudulla syntyi, mutta lapsi löytyi lopulta koulusta. Reipas piltti oli hiihtänyt opinahjoon, sillä koulukyytisetä oli kuulemma liian päissään ja taksi katollaan lumipenkassa.

    • kuulemma joskus 1800-luvulla jonkin perimätiedon mukaan susi vähän ärhennellyt. Ei tosin ole varmaa tietoa siitä, oliko kysessä susi vaiko irrallaan oleva kulkurakki. Susiuskovaiset mummot kertovat mielellään tällaisia kauhutarinoita susista pelotellakseen jälkikasvuaan ja aiheuttaakseen paniikkia. Susiuskovaisten motiiveja olen selittänyt susianalyysissa.

    • osku..

      uskon nämä kaikki kertomukset mitä nyt on kerrottu viime aikoina susien hyökkäyksistä ihmisten kimppuun. Ja vielä enemmän uskon jos kertojalla on metsästyskortti. Ja jos vielä kaiken lisäksi on kyseessä monitoimikoneen kuljettaja, uskon ihan tosissani.

      Uskon myös sen ,että poliisi vaikenee asiasta ja peittelee totuutta, samoin EU on mukana salaliitossa jota harjoitetaan yhdessä green peacen määräysvallassa. Salaliiton tavoitteena on syöttää suomalaiset susille viimeiseen ukkoon ja akkaan asti. Sen jälkeen kehäkolmoset valtaavat Suomen.

    • Haverisen Jokke

      on likainen ja levittää tauteja, esim. ihottumaa ja muuta kutinaa, etenkin metsätäjiin. Sitä paitsi suden purema ei näy takin hihan dma-testissä, etenkään jos takki ei ole ollut päällä tapahtumahetkellä.

      Eli susi on roikkunut hihassa kiinni, ihan varmasti. Ja monta kertaa.

      • venäläisen väiski..

        tällaisin pistokokein ihmisten reakointia. Nyt kun ne huomasivat, että poliisi peittelee hyökkäystä, on seuraavan metsäkoneen kuljettajan molemmissa hihoissa sudet roikkumassa. Eikä siihen hyökkäykseen mene kauaa. Kuka ottaa sitten vastuun, kun hihat repeää..häh?


      • Vellu Pirinen
        venäläisen väiski.. kirjoitti:

        tällaisin pistokokein ihmisten reakointia. Nyt kun ne huomasivat, että poliisi peittelee hyökkäystä, on seuraavan metsäkoneen kuljettajan molemmissa hihoissa sudet roikkumassa. Eikä siihen hyökkäykseen mene kauaa. Kuka ottaa sitten vastuun, kun hihat repeää..häh?

        oli jo tämmönen tapaus raportoitu. Tosin metsänkaatalla oli T-paita päällä, mutta silti. Eikä poliisi sitä keissiä peitellyt, niinku meillä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      190
      1955
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1053
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      109
      1035
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      20
      757
    5. 52
      704
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      32
      633
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      608
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      174
      556
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      528
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      9
      482
    Aihe