millainen sopimus..

soppari123

olen muuttamassa kerrostaloasuntoo ja pitäisi tehdä uusi sähkösopimus, mutta millainen? kannattaako sitoutua 12/24 kk samaan hintaan vai tehdä toistaiseksi vomassa oleva sopimus missä hinta liikkuu yläs alas ja vaihto olisi mahdollinen.

1

378

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vattenfall_asiantuntija

      Kiitos kysymyksestä.
      Hintojen kehityksestä on vaikea sanoa mitään varmaa, mutta liitän tähän tiedotteen, jossa Vattenfall Sähkönmyynti kertoo verkkosivuillamme 3.2.2010:
      "Nyt on hyvä ajankohta tehdä kiinteähintainen sähkösopimus. Sillä varmistat vakaan sähkön hinnan. Sähkölasku pysyy tasaisena, vaikka sähkön markkinahinta vaihtelee. Kiinteähintainen sähkösopimus on vakaa ja turvallinen.
      Suosittelemme tällä hetkellä 24 kuukauden kiinteähintaista sähkösopimusta. Sillä varmistat edullisen hinnan pitkäksi ajaksi."
      Mihin sopimukseen ikinä päädytkin, on energian tehokas käyttö aina viisas valinta. Siitä voit lukea lisää täältä:
      http://www.vattenfall.fi/www/vf_fi/vf_fi/1635158energ/index.jsp

      Terveisin, Airi Laakkonen,
      Vattenfallin energia-asiantuntija

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      147
      7922
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      132
      3189
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      164
      2082
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      91
      1814
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      160
      1711
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      180
      1617
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      138
      1302
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      924
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      89
      921
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      814
    Aihe