Kaikki ohjelmat -valikko

Tahtoo näkyviin

Käynnistä -> Kaikki ohjelmat -valikko (eli Windowsin vasenta alakulmaa klikkaamalla) on täynnä, eikä siihen saa enää näkymään uusia asennettuja ohjelmia.

Voiko tätä "ongelmaa" korjata millään lailla? Muuten kuin poistamalla valikosta harvemmin käytettyjä ohjelmia.

5

369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tää nyt on hätäapu, mutta eikös osalle ohjelmista vois laittaa työpöydälle pikakuvakkeet?
      Jonkun voi sisällyttää myös Käynnistä-valikkoon. Ei nii tavallinen ongelma. ;)

    • .

      Alapalkkia hiiren oikealla > Ominaisuudet > ja sieltä säätämään näkyvien ohjemien listaa

    • Yhdistele kansioita. Ota hiirellä kiinni raahaa korttipelit Pelit -kansioon, MediaPlayer Apuhjelmat -kansioon.
      Klikkaa oikealla napilla Käynnistä vallikkoa ja Avaa, aukaise kansio ohjelmat ja tee uusi kansio .

      Raahaa käynnistä valikosta harvemmin käytetyt kansiot tähän uuteen kansioon.

    • Start-list

      Valikoon ilmestyy uusi sarake oikealle puolelle, kun listan korkeus saavuttaa työpöydän korkeuden.
      Mullakin on puolitoista saraketta täynnä ja mikään uusi ohjelma ei jää näkymättä.
      Listassa on 45 ohjelmakansiota, joista tosin muutama on pikakuvake suoraan johonkin sovellukseen (yleensä jokin MS:n oma). Ettet vaan tarkoita sitä viimeksi käytettyjen ohjelmien tai "suosikki"ohjelmien listaa, jonka siäsltämän listan lukumäärän voi itse päättää (Alapalkkia hiiren kakkosella, Ominaisuudet, Käynnistä-valikko, Mukauta,Käynnistä-valikon ohjelmien lukumäärä).

      • Ihme nuijia taas...

        Siinä taas yksi valopää on sitä mieltä ettei ohjelmia voi asentaa niin montaa että ne sarakkeet tulee täyteen. Mitä sun puolitoista saraketta asiaan kuuluu jos kysyjällä on vaikka kymmenen saraketta täynnä ohjelmia eikä ruutuun mahdu enempää? Ihmetyttää tämä suomalaisten rajaton typeryys.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      60
      1782
    2. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      141
      1501
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      72
      1258
    4. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      12
      883
    5. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      67
      840
    6. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      86
      752
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      39
      551
    8. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      55
      538
    9. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      524
    10. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      55
      486
    Aihe