Kaikki ohjelmat -valikko

Tahtoo näkyviin

Käynnistä -> Kaikki ohjelmat -valikko (eli Windowsin vasenta alakulmaa klikkaamalla) on täynnä, eikä siihen saa enää näkymään uusia asennettuja ohjelmia.

Voiko tätä "ongelmaa" korjata millään lailla? Muuten kuin poistamalla valikosta harvemmin käytettyjä ohjelmia.

5

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tää nyt on hätäapu, mutta eikös osalle ohjelmista vois laittaa työpöydälle pikakuvakkeet?
      Jonkun voi sisällyttää myös Käynnistä-valikkoon. Ei nii tavallinen ongelma. ;)

    • .

      Alapalkkia hiiren oikealla > Ominaisuudet > ja sieltä säätämään näkyvien ohjemien listaa

    • Yhdistele kansioita. Ota hiirellä kiinni raahaa korttipelit Pelit -kansioon, MediaPlayer Apuhjelmat -kansioon.
      Klikkaa oikealla napilla Käynnistä vallikkoa ja Avaa, aukaise kansio ohjelmat ja tee uusi kansio .

      Raahaa käynnistä valikosta harvemmin käytetyt kansiot tähän uuteen kansioon.

    • Start-list

      Valikoon ilmestyy uusi sarake oikealle puolelle, kun listan korkeus saavuttaa työpöydän korkeuden.
      Mullakin on puolitoista saraketta täynnä ja mikään uusi ohjelma ei jää näkymättä.
      Listassa on 45 ohjelmakansiota, joista tosin muutama on pikakuvake suoraan johonkin sovellukseen (yleensä jokin MS:n oma). Ettet vaan tarkoita sitä viimeksi käytettyjen ohjelmien tai "suosikki"ohjelmien listaa, jonka siäsltämän listan lukumäärän voi itse päättää (Alapalkkia hiiren kakkosella, Ominaisuudet, Käynnistä-valikko, Mukauta,Käynnistä-valikon ohjelmien lukumäärä).

      • Ihme nuijia taas...

        Siinä taas yksi valopää on sitä mieltä ettei ohjelmia voi asentaa niin montaa että ne sarakkeet tulee täyteen. Mitä sun puolitoista saraketta asiaan kuuluu jos kysyjällä on vaikka kymmenen saraketta täynnä ohjelmia eikä ruutuun mahdu enempää? Ihmetyttää tämä suomalaisten rajaton typeryys.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      105
      4899
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3262
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2999
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1747
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1510
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      111
      1368
    7. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      9
      1237
    8. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1059
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      114
      1059
    10. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1027
    Aihe