Eilen illalla olin valmis kirjoittamaan raporttia, mutta Saunalahden palvelin esti sen, en löytänyt yhteyttä nettiin.Nyt kirjoitan siis eilisetkin kuulumiset. Kaikki kolme pussia ovat naudanlihaa, ja se osui tosi kivasti, kun nimenomaan tästä kissani pitää. Eilen tuli syötyä 52 g Purina-ruokaa klo 14 alkaen,melkein päivän normin. Kissani Mosi on 18v. vanha herra ja se kyllä syö sitä, mitä äiti antaa,herkkupaloista pitää kovasti ja on muutenkin oppinut saamaan melken kaikkea, mitä ikinää haluaa, vaikka usein pitää kehottaa: "syö, syö"ja olla vieressä ruokailun aikana. Minusta Purina One on hyvä valinta minun kissalle, koska se on sairastanut joskus virtsatietulehdusta, jos ruoka vahvistaisi ja antaisi jonkinlaisen suojan sairaudelta.On se ikä niin kunnioitettava, että annan kissalleni parasta, että jaksaisi vielä olla piirteä ja terve.Vaikka Mosi on leikattu kissa jo 17 v sitten, hän jaksaa vielä olla kiinnostunut naapurin kissasta. Asumme kerrostalossa ja meidän ikkunasta näkyy naapurin parveke, jolla kissaverkon takana joskus istuu ihastuskohde, nuori musta neiti-kissa. Olen ottanut videolle Mosin tassujen heiluttamiset ja lemmenlaulut.Saa nähdä, miten Purina tulee vaikuttamaan ikkunalasin takaiseen rakkauselämään. Onko kenellekään vastaavia kokemuksia? Ei sitten kastrointi paljon vaikuttanut minun kissaan.Mosi on valkoturkkinen maatiassisäkissa, kesällä joskus minä ulkoilutan häntä valjaissa omalla pihalla/nurmikolla, siellä hän saa syödä kyllikseen sirkkoja, ne pitää ensin pyydystää, se on hyötyliikuntaa kissalle,muuten hän syö ja torkkuu kotona.
2.päivä Purina-ruualla
raitahäntä
0
83
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604666Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362149Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti511648- 1741593
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1631523Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2741354Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1961209- 2041136
- 851106
- 651084