Mitä maitohabbobakteerivalmisteita olette käyttänet?Missä valmiisteessa ois paras hinta/laatusuhde?Tähän asti olen käytttänyt Rela purutablettia,mutta on aika kallis,30 kpl maksaa noi 15e.Oisko ehdotuksia,mikä olisi hyvä vaihtoehto?
maitohabbobakteereista
6
853
Vastaukset
- Valio_asiantuntija
Valio Gefilus tuotteet sisältävät terveysvaikutteista maitohappobakteeria eli probioottia Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103). Lactobacillus rhamnosus GG on maailman tutkituin probiootti. Se tehostaa luonnollista vastustuskykyä, vähentää infektioriskiä ja auttaa maitoallergian ehkäisyssä ja hoidossa. Lisäksi se ehkäisee ja hoitaa virusripuleita, antibioottien sivuvaikutuksia ja turistiripulia. Lactobacillus rhamnosus GG vähentää myös hampaiden reikiintymisriskiä.Valio Gefilus® tuotteet sisältävät maailman tutkituinta probioottibakteeria,
Valio Gefilus® tuotevalikoimasta löytyy jogurtteja, piimää, maitoa, tehojuomia, mehuja ja mehukeittoja. Sopiva päiväannos vastustuskyvyn parantamiseksi on yksi lasillinen juomia, pikari jogurttia tai pullollinen tehojuomaa. Tuotteiden säännöllinen käyttö pitää Lactobacillus rhamnosus GG maitohappobakteerin elinvoimaisena elimistössä ja auttaa vahvistamaan vastustuskykyä. Lisäksi saatavilla on Gefilus kapseleita ja tippoja, jotka ovat käteviä matkalla.- iida.h
Kuulostaa hyvältä,taidanpa kokeilla näitä Gefilus tuotteita,on helppo antaa myös lapselle kun löytyy noin paljon valmisteita mistä saa vastustuskykyä!
- *****
Että piimää riittäisi lasillenen ? Itse ajattelin lähteä vielä sitä herkullista mustikka-vadelma (?) soppaa hakea, mahaaa vääntää kääntää koko ajan, olen piimään juonut ja imodeumia ottanut, eilen alkoi eikä helpota. Tiedän kyllä että tämä tuli nyt tuosta nicorette purkasta, mutta itkun kanssa vessassa pitää käydä (liian tiuhaan), polttaa ne pirusti.
- usko pois
Osta lacto-7 maitohappoa apteekita
- yrtrtyrtrtryt
***** kirjoitti:
Että piimää riittäisi lasillenen ? Itse ajattelin lähteä vielä sitä herkullista mustikka-vadelma (?) soppaa hakea, mahaaa vääntää kääntää koko ajan, olen piimään juonut ja imodeumia ottanut, eilen alkoi eikä helpota. Tiedän kyllä että tämä tuli nyt tuosta nicorette purkasta, mutta itkun kanssa vessassa pitää käydä (liian tiuhaan), polttaa ne pirusti.
""""tuli nyt tuosta nicorette purkasta,"""""
ikävää, toivottavasti et lopeta lakkoa tuon takia. Yksi vinkki jos huolit...eli jos jätät ne purkat, koska sylkeä lienee muodostuu niin paljon, että sitäkin kautta sitä nikkaa vatsaan. Itse 2vuoden lopetus takana mut vielä jumissa noihin nappeihin, ....eli suosittelen sitä (jos mitään) - ni resoritabletteja...niitä nitron kokoisia pikku nappeja...kielen alle, tai ikeneen. Siellä pysyy ja sulaa itekseen.. Ei niitäkään tarvi "lutrata" kun antaa olla siellä rauhassa. Kai se sylkirauhasia noi kaikki ärsyttää. Sitten vaikka laastaria peliin mukaan, mutta pikku rytmärit on mukana kuvioissa näiden kanssa. Paree kai kaikki ku tupakansavu...
- valmistetta
Ratiopharm ja Idoform ovat erittäin hyviä valmisteita... Noita Gefilus mehuja on tullut myös juotua, mutta suosittelesin kyllä noita apteekista saatavia valmisteitakin vaikka ovat suhtkoht kalliita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574224Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1393713Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti732002Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501891- 1181789
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181788Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551075