Nöpölle raksut kyllä maistuvat. Nöpö on leikattu tyttökissa. Oma kissani ei siis syönyt raksuja, joten vaihdoin testikohdetta ja tarjoan testiraksuja äitini kissalle.
Nöpö on nyt syönyt raksuja hieman yli viikon ja olen havaitsevinani että hilse olisi vähentynyt. Annan myös tuoreruokaa, eli whiskasin pussiruokaa lisäksi. Nöpö ei saa muita raksuja testin aikana. Toivottavasti turkin kiilto paranee vielä. Nöpö on mustavalkoinen kissa ja hilse näkyy selvästi jos sitä on turkissa.
Testaus jatkuu!!! =D
Nöpö kissa-neiti
3
223
Vastaukset
- Flammebaums
On huomattu että karvaa lähtee vähemmän kuin ennen ja turkki muutenkin jotenkin paremman näköinen.Nyt kahden viikon jälkeenkin naput maistuu yhtä hyvin kuin tähänkin asti ja lisänä annan märkäruokaa kerran päivässä,se on vähän niinkuin herkkupalaa meidän kolleille.Mutta siis edelleen hyvin maistuu Purina ja aion ostaa sitä jatkossakin.
- HStre79
Nöpö on nyt saanut syötyä pussillisen testiraksuja. Turkki on kyllä vielä ennallaan, mutta ehkä toisen pussin syötyään tilanne muuttuu. =)
- HStre79
HStre79 kirjoitti:
Nöpö on nyt saanut syötyä pussillisen testiraksuja. Turkki on kyllä vielä ennallaan, mutta ehkä toisen pussin syötyään tilanne muuttuu. =)
Hyvin maistuu raksut Nöpö-neidille edelleenkin onneksi. Oma kissamme Poju Artturi Werneri ei syö vieläkään. Olen välillä tarjonnut sille niitä. Suosii vaan eläinkaupan raksuja. Pitänee testata jos purinalla olisi muuta kuin kuivaruokaa kissoille. Luultavasti sitä söisi.
Nöpön karva on minusta ehkä aavistuksen paremman näköinen. Ainakin pidän Purina-ruokia parempina eväinä kissalle kuin latz-raksuja ym. Hatunnosto siis Purinalle tästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854578
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli173572Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102784En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212711IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392113Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1101316