Saako käydä?

nuorikalamestari

Saako lakon aikana työpaikalla käydä? Esimerkiksi ostoksilla tai ihan vaan mielenkiinnosta, ilman että lakkovahdit ovella puuttuvat asiaan? Kuulun liittoon enkä tule siis töihin!!!

5

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinenkin

      saa, kuka sen nyt voisi kieltää?

      • lakkovahdiksi tuleva

        Meillä ainakin sanottiin että ei ole asiaa työpaikalle/tiloihin jos on lakossa tai lakkovahtina. Kai tämäkin sitten on paikkakohtainen asia.. :)


    • Hah hah

      No kyllä täytyy olla utelias jos nenänsä pitää lakon aikana työmaalle pistää, eikä sinne ole kyllä mitään asiaa!

      • Nuorikalamestari

        Mulla onki niin tylsä elämä ja marketti sattuu olemaan tuossa vieressä!!! kyllä mua kiinnostaa miten pitkät jonot kertyy ku vaan pari kassaa käytössä. Ja istuuko isot herrat kassalla XD Elä ihmeessä mee jos sua ei kiinnosta, en määkän sinne ilmeisesti mee, kuhan kysyin vaan, kun ei meidän lakkovahditkaan vielä tienny


      • Nuorikalamestari kirjoitti:

        Mulla onki niin tylsä elämä ja marketti sattuu olemaan tuossa vieressä!!! kyllä mua kiinnostaa miten pitkät jonot kertyy ku vaan pari kassaa käytössä. Ja istuuko isot herrat kassalla XD Elä ihmeessä mee jos sua ei kiinnosta, en määkän sinne ilmeisesti mee, kuhan kysyin vaan, kun ei meidän lakkovahditkaan vielä tienny

        Mikä lakkovahti on? Noh se saa ainoastaan jakaa tietoa myyjille/asiakkaille. Ei sillä ole mitään oikeutta estää menemästä kauppaan, vaikka menisikin töihin. Silloin rikotaan lakia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1104
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      649
    4. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      626
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      77
      598
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      104
      574
    7. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      54
      547
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      522
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      513
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe