Naisen vaisto...

Luotain-56

Mikä salaisuus on tämä naisilla toimiva sisäinen kompassi?Yleensähän naispuoliset henkilöt harvemmin eksyvät koska heillä täytyy olla jonkinlainen ilmansuuntatutka joka paljastaa erehtymättä kaikki maamerkit.Tämä tuli mulle hyvin selväksi eilen illalla kun päätin testata tota asiaa.Vaimolta salaa mä muutin makuuhuoneessa meidän parisängyn asentoa enkä puhunut siitä mitään.Voitte kuvitella mun tyrmistykseni: Kun oltiin sitten vähän aikaa myllätty pimeässä niin vaimo sanoi aivan kuin ohimennen että voisitkos hinkata välillä sitä hautausmaan puoleista reunaa!-Miten ihmeessä se osasi sen sanoa jos ei vaisto ohjannut!

17

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HTZA

      roskaan joku, aikuinen, vastaa....?

      • HTZA

        Heitin vain kommentin.


      • HTZA
        HTZA kirjoitti:

        Heitin vain kommentin.

        oikein kestä teinipoikamaisia "vitsejä".
        Osaan minäkin näitä "kansakoulu"-juttuja mutta en sellaisia kirjoita, en sitten millään.


      • Vanha kärttyinen mies, jos ei muuta vastattavaa ole, voisit olla vastaamatta ollenkaan.
        Alat toistaa jo itseäsi.


      • roskakommentin joku aikuinen (??) kirjoittaa...?


      • HTZA
        k-kotton kirjoitti:

        Vanha kärttyinen mies, jos ei muuta vastattavaa ole, voisit olla vastaamatta ollenkaan.
        Alat toistaa jo itseäsi.

        ja kurttuinen, se on totta, mutta en kärttyinen.
        Ja minä en vastannut, vaan kommentoin.
        Nyt vastaan.
        Edelleen on vastauksia tullut joilla pyritään nostamaan hommaa pinnalle, mielestäni, tylsällä tyylillä.
        En minä sitä halua estää.
        H.


    • hairioilmoitus

      Maailman paras kirjanpitäjä, joka ei koskaan tehnyt yhtään virhettä, kuoli. Naishenkilö.

      Alaisensa ryntäsivät heti tutkimaan vainajan työpöydän laatikoita löytääkseen edes pienen vihjeen siitä, miksi naiskirjanpitäjä oli niin virheetön työssään.

      Laatikosta löytyi lunttilappu jossa luki että: "Debet on ikkunan puolella".

      Uskon että vaimosi toimintoja ei ohjaa vaisto vaan hänelläkin on jokin sisäinen lunttilappu missä asennossa sänky on kun....mylläätte pimeässä :/

      Hauskaa mylläämistä ja tulevaa wappua Luotain-56!

    • Meriläinen

      Ehkä oli huomannut tullessaan siihen sänkyyn että asentoa oli muutettu, niin hyvä on naisen vaisto, se näkee tapahtuneet :)

    • GloriaJoy

      on ne vesisuonet siel makkuuhuoneen alapuolel olevas maassa, jotka heti viestittäänaisen kinttuloil et linjaus on nyt korjattu pari astetta sinne ja sinne.

    • porttikongiin! XD

      • Luotain-56

        puutarhavajaan!:-)


      • hairioilmoitus
        Luotain-56 kirjoitti:

        puutarhavajaan!:-)

        metrotunnelin aukkoon?


      • siviili
        hairioilmoitus kirjoitti:

        metrotunnelin aukkoon?

        hissikuiluun?


    • mitäkä mies

      Mistä hemmetistä ne naiset kaiken voivatkin tietää ja jos eivät tiedä,saavat tietoonsa ovelilla kysymyksillään.

      Ilman suunnat on ihan selviö naisille,vaikka kuinka yrität eksyttää kaupungin sokkeloihin,ei onnistu,nainen löytää aina minut ja palauttaa lähtöpisteseen,eli kotiin.

      Kerran testasin puolisoni suunta vaistoa marjareissulla,sanoen:lähdetään jo autoa kohden,kun astia alkaa olla täynnä.Lähdin tahallaan vika suuntaan,samalla poimien marjoja.Ajattelin että mennään jokunen kilometri tahallaan ja sitten väitän että ollaan eksyksissä..Hämmästys oli suunnaton,kun puoliso sanoi:Mun astiaan ei mahdu enempää,odotan auton luona sinua,jos haluat poimia sen täyteen..Olin vahingossa mennytkin oikeaan suuntaan...Ne naiset:))

    • nagatappi

      Minä kun vaihdoin sängynpaikkaa niin kädellä oli työ löytää kulli iltaonanointiin.
      Ketjun "kurttu"kommenttisi.

      Ps Akka vielä hakusessa mutta navigaattori on.

      • naksumaksi

        missä on kaapin paikka ja missä mieskin luuhaa, tämä on tosi.


      • nagatappi
        naksumaksi kirjoitti:

        missä on kaapin paikka ja missä mieskin luuhaa, tämä on tosi.

        jos sanoo(sanoit vaistoaa)kaapin paikan mutta kun (x) yritti tehdä väkisin herrasmiehen vaatimalla lemmenheinääni kuljetettavaksi vasemmassa lahkeessa oli liikaa(hänen mukaan herrasmiehet kuljettavat sitä siellä).
        Vasen on viittaus poliittiseen punaiseen jota minäkin näin ko tilanteessa.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      32
      3837
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      140
      1601
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1481
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      72
      1122
    5. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1111
    6. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      1061
    7. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      1007
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      981
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      67
      950
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      78
      925
    Aihe