Miten saan entisen kopiodun jutun esille. Jos kopioin ja en liitä ja kopion toisen niin miten saan sen vanhan kopion leikepöydältä jos en muista sitä mihinkään liittää.
leikepöydällä
6
172
Vastaukset
- mitenkään koska
leikepöytä on alue muistissa ja sen ideana on että
uuden leikkeen tullessa vanha katoaa bittien taivaaseen.
Netistä saa imuroitua DeLuxe -leikepöytiä jotka säilyttävät
enemmänkin tietoa. Tuo riippuu käyttöjärjestelmästä. Omassani (openSUSE KDE) on Klipper, jonka käynnistämällä saa nähdäkseen listan leikepöydän sisällöstä, josta voi sitten valita haluamansa.
ThreeMice kirjoitti:
hyvä vinkki! Heti kaivamaan Xubuntun ohjelmalähteitä, tänks!
Aistin heikosti peitettyä katkeruutta siitä, ettei se oma käytössä oleva käyttöjärjestelmä vakiona tarjoakaan niitä moderneilta käyttöjärjestelmiltä vaadittuja ominaisuuksia. ; )
Mutta ei se mitään. Eipä se alkuperäinen kysyjäkään käyttöjärjestelmäänsä suvainnut ilmoittaa, tienneekö edes niitä olevan monenlaisia, saatikka sitä, mitä hänellä itsellään sattuu olemaan.Kollimaattori kirjoitti:
Aistin heikosti peitettyä katkeruutta siitä, ettei se oma käytössä oleva käyttöjärjestelmä vakiona tarjoakaan niitä moderneilta käyttöjärjestelmiltä vaadittuja ominaisuuksia. ; )
Mutta ei se mitään. Eipä se alkuperäinen kysyjäkään käyttöjärjestelmäänsä suvainnut ilmoittaa, tienneekö edes niitä olevan monenlaisia, saatikka sitä, mitä hänellä itsellään sattuu olemaan.Aistin onnistumisen iloa, kun löytyi hetimiten Klipper tuolta.....Mitähän sä Kolli oikein tarkoitit?
- leikepöydälle-------
mahtuu 12 leikettä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä571588- 1231334
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1231238- 1401054
- 101897
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten338839Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82734Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54646Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50643Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64612