Naiset metallialalla?

Sovinistiko?!

Oletteko kaikki rekkalesboja vai mieten nielijöitä?Vai minkä ihmeen takia pitää tyrkyttää itseään meidän miesten alalle?Vastauksia kiitos että voisin ymmärtää teitä edes vähän.

10

949

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • as

      miesten ja naisten työt?

      • X-(

        Ei kai missään, mutta kyllä se homostelu ihan selkeesti on vain ja ainoastaan miesten hommaa, tuskin sitä kuitenkaan kukaan työkseen tekee. Onhan se selvää,että tälläiselle miesvaltaiselle alalle on pesiytynyt paljon piilohomoja runkkareita, joiden käsissä olevat känsät on tulleet jostain ihan muusta kuin työnteosta.

        Kauheen ihrasta sikaa ei voi niellä ainakaan purematta, vaikka hörppäis samppista päälle. Vaput.


    • Rautalankaa

      Olet homo, asia ei muuten vaivaisi sinua. Sen lisäksi olet kirjoitustaidoton ääliö.

    • *******

      Minä olen nainen, mies on ja lapsiakin on. Olen kokeillut hoitoalaa, ei kiitos enää ikinä. Siivoojaksi en halua, enkä kaupan kassalle, enkä halua yhteenkään akkavaltaiselle työpaikalle, sitä h*lvetin tappelua ei kestä kukaan ja sitten on se, että ne puheet on niin hirveitä, nuoret alaa kokeilevat miehet on hätää kärsimässä, kun eihän naiset ahdistele. Niinpä olen valinnut metallialan, siellä saa tehdä töitänsä, ilman että kukaa rypyistään tai läskeistään valittaa tai juoruaa jonkun toisen tekemisistä.

      • , että miehet ovat työpaikalla paljon pahempia juoruilijoita kuin naiset. Metallialalla työskentelevänä naisena olen saanut kokea tämän monesti ja tosi ilkeänä. Voisinpa sanoa että selkäänpuukottajia ovat miehet.


    • caux

      Minä aloitin viime vuonna opiskelut kone ja metallialalla ja alalle minä hain puhtaasti sen takia, että haluan tehdä käsilläni jotain. Selkeää syytä minulla ei kuitenkaan ole.
      Hitsaus on aina kiehtonut, vaikka siitä en mitään tiennytkään. Toinen olisi roskakuski (jostain kumman syystä), mutta ajokorttiin ei ole varaa.
      Ajatus lähti pitkälti siitä, että hoitotyöt ei kiinnostanut, koska en jaksa olla hyvällä tuulella jatkuvasti.
      En myöskään ole kovin sosiaalinen ja pidän harvoista ihmisistä. Olen kyllä ystävällinen, mutta jos kaupankassalla joutuisin hymyilemään valittaville asiakkaille päivittäin, niin olisin mielummin työtön.

      Naisvaltaiset alat ovat pitkälti kauneudenhoitoon tai jonkun ihmisenhuolehtimiseen suuntautuvia, joista minä saan arkielämässäni ihan tarpeekseni.

      En ole rekkalesbo, enkä kyllä miesten perässäkään juokse.
      En ole ollut poikatyttö, mutta en myöskään naisellinen.
      Olen nuori äiti, joka on saanut tarpeekseen miehistä.
      Osaan itse vaihtaa lamppuni ja koota kirjahyllyni.
      Olen siro, mutta jaksan kyllä itse siirtää sohvani ja kantaa kauppakassini.

      Olen käynyt kovan koulun elämässäni ja haluan oppia tekemään käsilläni jotain, mistä ehkä joskus on minulle jotain hyötyä.

      En tiedä kyllä vastasinko alkuunkaan sinun kysymykseen, mutta ole hyvä kuitenkin :)

    • väärä nainen

      No, katsos kun olen sovinisti itsekin. Naisena pääsee syvällisemmin nauttimaan ns. oikeiden naisten veemäisyyksistä, joista teillä miehillä ei ole hajuakaan, joten varmasti olen sovinistimpi kuin esim. sinä.

      En tosin ole enää metallialallakaan, kun kyllästyin akkamaisiin, juoruileviin ja juonitteleviin miehiin. Siirryin kuljetusalalle, missä duunia saa painaa enimmäkseen yksin. Jos haluan kuunnella akkojen tai mies-akkojen kälätystä, sitä löytyy radiosta.

      • hitsariope

        Terve tuloa oppimaan hitsariksi te kaikki haluavat naiset,20 vuoden kokemuksella ajan teidät sisään hitsaamisen jaloon mystiikkaan.palkkioksi tahdon vain yhden yön kanssanne.Lupaan että tätä koulutusta tai yötä ette kadu ikinä ja äijänne varmasti tukee asiaa kun ollaan hyvällä tuulella liikkeellä. tervetuloa ihanat naiset.


    • vailla

      Mä en ymmärrä miten KUKAAN sukupuolesta tai seksuaalisesta suuntautumisesta riippumatta voi haluta vapaaehtoisesti metallialalle.

      • Koneistajanainen 31v

        Olin viisi vuotta sairaanhoitajana terveyskeskuksessa. En jaksanut ikuista "tässä pitää säästää, säästää, säästää, priorisoida ja säästää" kun kuitenkin puhuttiin ihmisistä eikä tavaroista. Halusin tehdä jotain ihan muuta kuin mitä olin viimeiset kymmenen vuotta tehnyt. Halusin työhön jossa nään heti kädenjälkeni.

        Lähdin opiskelemaan koneistajaksi, pääsin harjoittelun kautta suurehkoon firmaan töihin. Ainoaksi naiseksi. Kertaakaan en ole joutunut miesten kanssa ongelmiin, olemme todella hyvä työporukka ja mikä tärkeintä kertaakaan näiden kolmen vuoden aikana mitä olen koneistajana ollut en ole joutunut kuuntelemaan työkavereiden potenssiongelmista, avio-ongelmista, pissipäisistä naapureista/anopeista/sukulaisista ja mikä tärkeintä paskanjauhantaa työkavereista. Ei kuppikuntia kahvihuoneessa.

        Alkupalkkani oli lähes samanverran kuin hoitajan palkkani, teen 8h/päivä, vaihdan työvaatteet ja kun suljen oven töistä lähtiessäni työasiat jää siihen. Saan pekkaset, reilut vuosibonukset ja työnantajani kannustaa opiskelemaan. Viime syksynä suoritin koneistajan ammattitutkinnon ja muutaman vuoden kuluttua siintää haaveissani koneistajamestarin paperit. Palkkani on nyt kolmen vuoden työssäolon jälkeen enemmän kuin mitä tulisin koskaan sairaanhoitajana tienaamaan. Ja mikä tärkeintä ei viikonlopputöitä, ei kolmivuorotyötä eli enemmän aikaa perheelle =)
        Olen naimisissa ja minulla on kaksi lasta, en ole hakeutunut alalle miesten perään, oma mies riittää =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      39
      3429
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2645
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2604
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1836
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1566
    6. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      121
      1341
    7. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      279
      1288
    8. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      90
      1259
    9. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      109
      1201
    10. Kosulan Keisari karviossa

      Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo
      Tuusniemi
      24
      1166
    Aihe