Formula Renault floppi

maksajana oleva

Ei hyvältä näytä akk:n formula renault touhu. 5 kuskia mukana sarjassa tällä hetkellä. Fordissa sentään 12 kuljettajaa.tai vetää akk itse renaultilta maton alta ja nyt kun muualla ajetaan jo uusilla autoilla, niin luokka taitaa kuolla ennenkuin lähti edes kunnolla liikkeelle.kuskeja olis enemmä jos akk ei olis antanu fia sääntöjen vastaisesti lisensséjä muutamalle kuskille ulkomaan sarjoihin.omat tekoset siis kusee nilkoille pahasti.mahtaa olla hienoa ajaa 5:ään kilpaa.ainoo onni et suomen kisoista puolet ajetaan ruotsissa.turhaa nuo 5 kuskia ajaa sm kisaa, ku voi mennä suoraan nec sarjaan jossa on kuskeja.no helpolla saa mestaruuden.mitenkähän on sm arvon rajat, kun on vain 5 kuskia ajamassa.pitäiskö siis olla cup.
ei ole siis kartingin jälkeen tulevaisuutta suomessa, paitsi formula ford luokkaan näköjää.ja on näköjää kartingi sm kisatki kuihtumassa aika pahasti ja nyt siellä saa kz luokassa hallituksen armopalalla sm mitalia.eipä ole järjestäjiä kadehtimine kun kisoihin tulossa 50 kuskia.akk:hon on saanut taas hyvin asioita hoidettua, kun lajit voi näin hyvi.

8

1441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maksajana muka?

      Miten joku formula renault kuuluu kartingiin?

    • Niinpä
      AKK sählää säätää muttaa kokajan luokkia ym
      milivaltaisesti.ei ne koskaan ole kysyneet välittäneet
      harrastajien mielipiteistä.
      Tulkaa historikin puolelle selvä systeemi
      katsojia enemmän kun SM kisoissa ja kustanukset
      murtoosa

    • Kysyn vaan..

      No nythän tämä kausi vasta flopiksi muodostuikin. Olisikohan koko "rata-sm" sarja jouduttu peruuttamaan, jos ei Legendsejä olisi saatu sarjamaksuja pienentämällä pidettyä mukana?

    • hyvä akk

      Eiköhän tuon relluflopin aiheuttaja ole Akk, kun vastion fia sääntöjä on päästäny parin vuode ajan karting kuskeja siirtymään suoraan ulkomaan kisoihi. sääntöhä oli tai piti olla kaikille kuskeille et pitää ajaa tietty määrä kisoja kansallisisa sarjoissa. siinä se on syy, et rellu loppu ja ei ollu enää varaosahomma eikä kunnollista vetäjää sarjalle, ku sille annettiin kenkää. hyvä akk taas, taas onnistuitte lopettamaan yhden sarjan.

      • toivo mennyttä

        Rellu on loppu , niin kuin moni muukin kovalla hypetyksellä tuotu luokka suomen rata-autoilussa.
        Ihmettelen rata-autoilussa jo yli 30v harrastaneena , ajajana, mekanikkona jne.. miksi tehdään aina samat virheet???
        Karting C-luokka oli yksi väki rikkaimpia luokkia yli 35 osanottajaa SM-lähdöissä 1990 luvulla ja sitten sählättiin motocross moottoreille ja karting moottoreilla , millä sai ajaa ja millä ei , suora seuraus ei kenenkään harrastajan talous kestänyt ko. touhua. Formula 3 / 4 autoja oli parhaimmillaan yli 20 kpl starteissa ja taas alkoi sekoilu kiellettiin tietyillä autoilla ajo ja taas harrastajat katosi. Honda merkki luokka sama homma , kokonaan kovaa rahastusta. Joten ei ihme että Formula Renault ei kestänyt pitempään


    • Goldfinger 2

      Akkn Magic touch toimii kuin rasvattu. Miten ne oikein ton tekee. Kaikki mihin ne koskee valuu reisille. Taito se on sekin!

    • Melkoinen taito

      AKK:n magic touch tekee kullastakin pask**....

      • James potkukelkka

        Ootteko huomannu et se Gold finger istuu nyt johtajan pallilla. Liitto oli enne voittoa tuottava, mut nyt teki jo 147 000 euroa tappiota. Onkoha siis jotain pahasti vialla. Tai ehkä sekin vaan vetoaa hallitukse päätöksii niin kuin lajip. Surullista on rata-autoilu tällä hetkellä, tai onha siellä harrastuskisat mut ei niillä oo mitään tekemistä SM-kisoje kanssa. Miettikääpä minkä rahan akk hakkas siihen relluun ja nyt tekee saman croskartiin. ja nämä kaikki on tehnyt gold finger. Aika paljon menee harrastajien maksamia rahoja hukkaa, täytyy muistaa kuitenki et harrastajat maksaa 80 % akk viuluista ja tätäkö sillä saa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3543
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2184
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1829
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1589
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1548
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      15
      1535
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1267
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1235
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1192
    Aihe