Mistä NarutoMangaa

SasuGAY

Eli mistä voisin tilata Naruto mangaa suomeksi?
Etsiskelin jo tuolta googlesta, mutta se ei oikein tuottanut tulosta...
Eli olisiko joitakin sivuja mistä voisin tilata?

Älkääkä pliis tulko tänne morkkaamaan sitä mangaa. Tiedän että esim. jutsuja ei todellakaan olisi kannattanut suomentaa... Ja ne on muutenkin suomennettu aika kehnosti.

Kiitoksia kaikille jotka auttavat! :3

2

395

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cakejee

      Naruto manga löytyy kyllä ihan kaupoista, aika kauan on jo löytynyt.
      Jos olet vasta aloittanut lukemisen ja haluat ne ensimmäiset suomennetut kirjat nii kannattaa mennä etsimään kirjakaupoista ja antikvarioista.

      Kirjastosta löytyy varmaan myös :)

    • No,tässä olisi pari nettikauppaa,joista kannattaa tilata.Pistän mukaan jotain selityksii.

      Huuto.net (http://www.huuto.net/fi): On oikeastaan nettihuutokauppa,mutta löytynee silti Narutoa mangana ja vieläpä suomeksi,hinnat (ja postituskulut) vaihtelevat myyjittäin,joten kannattaa vertailla vähän,maksaako sama numero jollain toisella myyjällä enemmän vai vähemmän.Mutta jos olet alle 18-vuotias,niin suosittelisin pyytämään lupa vanhemmilta,että voit luoda tunnuksen tuonne,koska suurin osa myyjistä haluaa maksettavan kohteen nettipankin kautta.
      Miten löytyy?: Joko käyttämällä Huuto.netin hakua ja käyttämällä hakusanaa "Naruto" ilman noita merkkejä tai menee suoraan seuraavasti: Kirjat ja lehdet --> "Sarjakuvat"-kategoriasta "Manga".

      Suomalainen Kirjakauppa (http://www.suomalainen.com/sk/): Suomalaisen nettikaupasta löytyy myös Naruto-mangaa suomeksi ja vähän halvemmalla kuin kaupasta ostettuna (kaupassa maksaa 5,90 €) plus postituskulut.Joudut varmaan joko vanhempien luvalla kirjautua tänne tai jompikumpi vanhemmistasi luo tunnuksen tänne,koska manga(t) joutuu joka tapauksessa maksamaan lasku.Haulla löytyy myös Narutoa englanniksi.
      Miten löytyy?: Haulla hakusanalla "Naruto" ilman lainausmerkkejä tai seuraavasti listasta: Nuortenkirjat ---> Manga nuorille ---> valitset kyseisen osaston yläpuolelta olevasta listasta Naruton.

      Ja nyt Narutoa ilmestyy myös alkupään osat,joita voi ostaa kaksi samalla kertaa.Nyt tätä kirjoittaessani on käsittääkseni ilmestynyt Naruto-sarjan numerot 5 "Osallistujat" ja 6 "Sakuran päätös"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      65
      4403
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      245
      4164
    3. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      22
      3324
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      155
      3270
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      3054
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      75
      2879
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      118
      2576
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      168
      2400
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      48
      2205
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1810
    Aihe